Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Wiosna Biedronia prezentuje program. Jest propozycja dla nauczycieli

244
Podziel się:

Zmniejszenie liczby ministerstw do 11, koniec z finansowaniem Kościoła oraz 3500 zł dla nauczycieli na start. To główne założenia programowe Wiosny Roberta Biedronia, które partia przedstawiła w sobotę na swojej konwencji.

Robert Biedroń chce, by początkujący nauczyciel zarabiał 3,5 tys. zł
Robert Biedroń chce, by początkujący nauczyciel zarabiał 3,5 tys. zł (SPL/East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)

Partia Roberta Biedronia spotkała się w sobotę we Wrocławiu. To trzecia tego dnia konwencja - wcześniej w Poznaniu podobne wydarzenia zorganizowały Koalicja Europejska oraz Prawo i Sprawiedliwość.

Podczas swojego wystąpienia założyciej partii mówił o swoich doświadczeniach w roli prezydenta Słupska. - W Słupsku oddłużyliśmy miasto, gdy wy wydawaliście bez ładu, składu i sensu. W Słupsku odpartyjniliśmy miejskie spółki, gdy wy wydzieraliście sobie stołki - mówił Robert Biedroń, zwracając się do partii rządzącej.

- W Słupsku pozyskaliśmy rekordowe środki unijne, gdy wy marnowaliście ten potencjał. W Słupsku zrezygnowaliśmy z limuzyn, gdy Wy rozbijacie się nimi po całej Polsce - dodawał.

Zobacz także: Obejrzyj: Biedroń wytyka Kaczyńskiemu słabość. Chodzi o finanse

Podczas sobotniej konwencji Wiosna zaprezentowała również 5 decyzji, które zostaną przez nią podjęte w przypadku wygrania wyborów.

Pierwszy postulat to zmniejszenie liczby resortów. - Zamiast 20 drogich i nieefektywnych ministerstw - powołamy 11 sprawnych, skoncentrowanych na rozwiązywaniu problemów ludzi - mówił Biedroń.

Wśród jego postulatów znalazły się również odpartyjnienie spółek Skarbu Państwa oraz rezygnacja z "bezsensownych inwestycji". Jako przykład tych ostatnich podał budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie. - Inwestycje mają służyć ludziom, a nie być pomnikami władzy i partii - argumentował Biedroń.

Wiosna chce również zlikwidować wszelkie finansowanie Kościoła Katolickiego ze środków publicznych. Obiecuje likwidację Funduszu Kościelnego, brak finansowania religii w szkołach oraz opodatkowanie księży.

Biedroń ma również propozycję dla nauczycieli. Chce, by każdy początkujący pedagog mógł liczyć na pensję w wysokości 3,5 tys. zł, a nauczyciel dyplomowany - 7 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(244)
kjy
3 lata temu
czy ten pan(i) ma jakieś wykształcenie ekonomiczne. napewno jest ogrodnikiem (czką) bo chce szczepić gruszki na wierzbie. czy będzie miał( a) na rządzenie bo w słupsku nie miał(a) czasu na władanie tym miastem bo więcej go(jej) nie było jak był (a) w urzędzie.
nauczycielka
3 lata temu
Wiosna musi wygrać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bora
3 lata temu
To ja jako prawie mianowany bede miala ok 5 tys...Glosuje☺
Polak
3 lata temu
Brawo Panie Biedroń, przede wszystkim utrzymanie kościelnych darmozjadów niech przejmą zdeklarowani wierni
CBHN
3 lata temu
Będą uczyć jak zostać gejem i jak korzystać z hostelu dla LGBT za kasę podatników
...
Następna strona