Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
26.02.2019 12:35

Wiosna Biedronia w Gdańsku. Partia chce wprowadzić "europejską płacę minimalną" i kontynuować program 500+

Wiosna Roberta Biedronia jest w trakcie swojego tournée po Polsce. Ostatnio partia byłego prezydenta Słupska odwiedziła Gdańsk. Partia Biedronia przedstawiła swój program. Celem Wiosny jest m.in. wprowadzenie zdecydowanie wyższej płacy minimalnej. Biedroń namawiał gdańszczan do głosowania w niedzielę na Aleksandrę Dulkiewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wiosna Biedronia w Gdańsku. Partia chce wprowadzić "europejską płacę minimalną" i kontynuować program 500+ (Fot: PIOTR MOLECKI)

Program Wiosny Biedronia

Podczas spotkania postulaty Wiosny przedstawili najważniejsi członkowie partii - sekretarz Krzysztof Gawkowski, liderka ugrupowania na Pomorzu Beata Maciejewska oraz ekonomista z Gdyni Marek Rutka.

Cała trójka podkreślała, jak ważna jest współpraca z Unią Europejską i “trzeba z nią zacieśniać więzi”. Wśród najważniejszych postulatów jeszcze są:

  • rozdział Kościoła od państwa,
  • skupienie się na odnawialnych źródłach energii i zamknięcie wszystkich kopalń węgla do 2035 roku,
  • pełne finansowanie in vitro,
  • wprowadzenie do szkół,
  • kontynuacja programu 500+, który ma obejmować też pierwsze dziecko i rodziców samotnie wychowujących dzieci,
  • likwidacja ZUS i KRUS.

Kluczowym punktem programu wyborczego wydaje się być jeszcze podwyższenie minimalnej krajowej. Według Wiosny Biedronia “europejska płaca minimalna” powinna wynosić ponad trzy tysiące złotych brutto. Od tego roku najniższa krajowa w Polsce wynosi 2250 złotych brutto.

Wartości programu Wiosny Biedronia

Robert Biedroń mówił o wartościach, na jakich oparł swój program. Wspomniał o solidarności, wolności, patriotyzmie, praworządności, zrównoważonym rozwoju oraz równości.

- To są wartości, których nie sprzedamy za stanowisko w Brukseli czy stołek na Wiejskiej. Solidarność nie może zostać tylko na sztandarach. Wierzymy w solidarność dnia codziennego. Wolność oznacza, że w naszym kraju każdy może być sobą. Patriotyzm to nasza codzienność i nikt nie ma prawa rozliczać nas z tego, ile mamy biało-czerwonych krwinek. Praworządność to równe traktowanie wszystkich w świetle prawa. Wierzymy w zmiany, tak jak robotnicy, którzy przed laty wychodzili na ulice Gdańska i innych polskich miast. - powiedział.

Wiosna Biedronia popiera Aleksandrę Dulkiewicz

Podczas spotkania z mieszkańcami Gdańska Robert Biedroń namawiał do głosowania na Aleksandrę Dulkiewicz w niedzielnych wyborach na prezydenta miasta. - Marzę o tym, żeby realizował się testament Pawła Adamowicza, Gdańska jako miasta otwartego, tolerancyjnego i zrównoważonego. Aleksandra Dulkiewicz jest gwarantką tego, że Gdańsk po raz kolejny da energię, siłę i odwagę tym wszystkim, którzy stracili nadzieję, że inna polityka jest możliwa - mówił.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-02-2019

woj.Zakaz pracy dla wszystkich.

26-02-2019

AnoRobercik za duzo marihuanen spalil w zyciu, nastepny populista.

26-02-2019

waldekIdziemy juz na całość. KTO DA WIECEJ?

Rozwiń komentarze (6)