Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|
aktualizacja

Wizy do USA. LOT poprawiał statystyki, wysyłając swoich pracowników do Stanów

356
Podziel się:

- LOT był jednym z pomysłodawców i koordynatorem całej tej akcji - mówi prezes linii lotniczych i przyznaje, że zarówno LOT, jak i wiele innych firm wysłało swoich pracowników do USA, aby poprawić statystyki niezbędne do wprowadzenia ruchu bezwizowego.

Rafał Milczarski – prezes zarządu PLL LOT
Rafał Milczarski – prezes zarządu PLL LOT (PAP, Jakub Kamiński)

Jednym z warunków wprowadzenia ruchu bezwizowego między Stanami Zjednoczonymi a Polską było obniżenie odsetka odmów wydania wizy poniżej 3 proc.

Udało się. Od 11 listopada Polacy będą mogli latać do USA bez wiz. Jak mówi w rozmowie z RMF FM prezes PLL LOT Rafał Milczarski, to zasługa masowego wysyłania pracowników dużych firm do Stanów Zjednoczonych.

- Nie ukrywam, że Polska Grupa Lotnicza, PPL, polskie banki i różne amerykańskie firmy po prostu wysyłały swoich pracowników, płacąc za to, żeby wizy uzyskać - mówi Milczarski. - Jest to wielka zasługa nas wszystkich i wszystkim serdecznie gratuluję. Oczywiście LOT był jednym z pomysłodawców i koordynatorów całej akcji.

Zobacz także: Oglądaj też: Bez wiz do USA. Można szybko trafić do aresztu

W ramach walki o obniżenie statystyk odmów wizowych LOT prowadził też kampanię "Bez wiz do USA", w ramach której organizowano m.in. konkursy, w których nagrodami były bilety lotnicze do Stanów Zjednoczonych.

W ramach kampanii LOT zachęcał też własnych pracowników do ubiegania się o wizę.

- W związku z planami dalszego rozwoju tego rynku LOT zdecydował o oddelegowaniu wszystkich chętnych pracowników i współpracowników, którzy nie posiadają jeszcze amerykańskiej wizy służbowej (B1), do jej uzyskania. Wprowadzona została jednocześnie zasada, zgodnie z którą każdy nowy pracownik i współpracownik LOT-u rozpoczynający karierę w LOT - do momentu zniesienia obowiązku posiadania wiz przez obywateli Polski - będzie mógł o taką wizę wystąpić - mówił Adrian Kubicki, były już rzecznik LOT, w sierpniu 2018 roku.

"Dzięki Państwa zaangażowaniu obniżyliśmy odsetek odmów w procesie wizowym z 5,9 w 2017 r. do 2,8 w 2019 r. Bardzo dziękujemy!" - czytamy w piśmie podsumowującym kampanię.

Zapytaliśmy biuro prasowe PLL LOT, ilu pracowników wysłano do USA w ramach akcji obniżania statystyk i ile wydano na wizy dla nich. Na odpowiedź czekamy.

Bez wizy do Stanów będzie można pojechać na maksymalnie 90 dni. Taka możliwość ma dotyczyć wyjazdów turystycznych i biznesowych.

Co ważne, przystąpienie do Visa Waiver Program nie oznacza jednak, że każdy Polak na pewno wjedzie na terytorium USA. Każdorazowo decyzję podejmie oficer służby imigracyjnej USA na lotnisku lub w porcie podczas kontroli paszportów.

Co więcej, o podróży do USA będą mogli zapomnieć Polacy, którzy podróżowali do Korei Północnej, Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii lub Jemenu po 1 marca 2011 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(356)
Brawo
3 lata temu
Brawo, PIS potrafi sprawnie działać. Dzięki tej akcji LOT zarobi krocie na rozwoju nowych połączeń. To było rozsądne działanie, cokolwiek wp.de insynuuje.
Smutek
3 lata temu
To tylko w Polsce może być cis takiego
Kondek
3 lata temu
PO, obiecywało rodakom jak szuler a nic w tym temacie nie robiąc.
donald
3 lata temu
bzdury. wystarczyla wola prezydenta usa i konsul zredukowala liczbe odmow według zyczeń.
Ted
3 lata temu
Wystarczyło tylko wyrobić wizę pracownikowi i za nią zapłacić. On wcale nie musiał tam lecieć. Samo przyznanie jest liczone do statystyki.
...
Następna strona