Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|
aktualizacja

Wizy do USA. LOT poprawiał statystyki, wysyłając swoich pracowników do Stanów

356
Podziel się

- LOT był jednym z pomysłodawców i koordynatorem całej tej akcji - mówi prezes linii lotniczych i przyznaje, że zarówno LOT, jak i wiele innych firm wysłało swoich pracowników do USA, aby poprawić statystyki niezbędne do wprowadzenia ruchu bezwizowego.

Rafał Milczarski – prezes zarządu PLL LOT
Rafał Milczarski – prezes zarządu PLL LOT (PAP, Jakub Kamiński)
bCYYtVYR

Jednym z warunków wprowadzenia ruchu bezwizowego między Stanami Zjednoczonymi a Polską było obniżenie odsetka odmów wydania wizy poniżej 3 proc.

Udało się. Od 11 listopada Polacy będą mogli latać do USA bez wiz. Jak mówi w rozmowie z RMF FM prezes PLL LOT Rafał Milczarski, to zasługa masowego wysyłania pracowników dużych firm do Stanów Zjednoczonych.

- Nie ukrywam, że Polska Grupa Lotnicza, PPL, polskie banki i różne amerykańskie firmy po prostu wysyłały swoich pracowników, płacąc za to, żeby wizy uzyskać - mówi Milczarski. - Jest to wielka zasługa nas wszystkich i wszystkim serdecznie gratuluję. Oczywiście LOT był jednym z pomysłodawców i koordynatorów całej akcji.

bCYYtVYT

Oglądaj też: Bez wiz do USA. Można szybko trafić do aresztu

W ramach walki o obniżenie statystyk odmów wizowych LOT prowadził też kampanię "Bez wiz do USA", w ramach której organizowano m.in. konkursy, w których nagrodami były bilety lotnicze do Stanów Zjednoczonych.

W ramach kampanii LOT zachęcał też własnych pracowników do ubiegania się o wizę.

bCYYtVYZ

- W związku z planami dalszego rozwoju tego rynku LOT zdecydował o oddelegowaniu wszystkich chętnych pracowników i współpracowników, którzy nie posiadają jeszcze amerykańskiej wizy służbowej (B1), do jej uzyskania. Wprowadzona została jednocześnie zasada, zgodnie z którą każdy nowy pracownik i współpracownik LOT-u rozpoczynający karierę w LOT - do momentu zniesienia obowiązku posiadania wiz przez obywateli Polski - będzie mógł o taką wizę wystąpić - mówił Adrian Kubicki, były już rzecznik LOT, w sierpniu 2018 roku.

"Dzięki Państwa zaangażowaniu obniżyliśmy odsetek odmów w procesie wizowym z 5,9 w 2017 r. do 2,8 w 2019 r. Bardzo dziękujemy!" - czytamy w piśmie podsumowującym kampanię.

Zapytaliśmy biuro prasowe PLL LOT, ilu pracowników wysłano do USA w ramach akcji obniżania statystyk i ile wydano na wizy dla nich. Na odpowiedź czekamy.

Bez wizy do Stanów będzie można pojechać na maksymalnie 90 dni. Taka możliwość ma dotyczyć wyjazdów turystycznych i biznesowych.

bCYYtVZa

Co ważne, przystąpienie do Visa Waiver Program nie oznacza jednak, że każdy Polak na pewno wjedzie na terytorium USA. Każdorazowo decyzję podejmie oficer służby imigracyjnej USA na lotnisku lub w porcie podczas kontroli paszportów.

Co więcej, o podróży do USA będą mogli zapomnieć Polacy, którzy podróżowali do Korei Północnej, Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii lub Jemenu po 1 marca 2011 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCYYtVZu
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(356)
Patriota
11 miesięcy temu
kosztem zwykłych obywateli robią sobie kampanie wyborcza
gosc
11 miesięcy temu
A jakie byly koszty wysylania tych pracownikow tego nie wspomna
kaziuk
11 miesięcy temu
a mówili w telewizorni że to duduś załatwił wypinając tyłek przy biurku trampka
bCYYtVZv
bolo
11 miesięcy temu
i ma pan czym się chwalić? to się nazywa niegospodarność... zobaczymy kiedy uda się was za to rozliczyć
qwert
11 miesięcy temu
chcieliście Pisu... to teraz macie statystyki... i prosze nic nie mówić
Najnowsze komentarze (356)
Brawo
11 miesięcy temu
Brawo, PIS potrafi sprawnie działać. Dzięki tej akcji LOT zarobi krocie na rozwoju nowych połączeń. To było rozsądne działanie, cokolwiek wp.de insynuuje.
Smutek
11 miesięcy temu
To tylko w Polsce może być cis takiego
Kondek
11 miesięcy temu
PO, obiecywało rodakom jak szuler a nic w tym temacie nie robiąc.
donald
11 miesięcy temu
bzdury. wystarczyla wola prezydenta usa i konsul zredukowala liczbe odmow według zyczeń.
Ted
11 miesięcy temu
Wystarczyło tylko wyrobić wizę pracownikowi i za nią zapłacić. On wcale nie musiał tam lecieć. Samo przyznanie jest liczone do statystyki.
44892
11 miesięcy temu
No i znowu sie potwierdzilo.Polak=oszust=lawirant =zlodziej i kombinator ,Jesli to prawda.
Dģhj
11 miesięcy temu
Ćzy Polak uczciwie może do czegoś dojść?
jaro581
11 miesięcy temu
To ja załatwiłem, gdyż rok temu też ją dostałem i nawet wykorzytałem
bCYYtVZn
fa
11 miesięcy temu
a LOT to może by tak zaczął szanować pracowników i tych którzy chcą pracować dla LOT a nie sztucznie nabijać staty i wydawać kasę na takie pierdoły.
asf
11 miesięcy temu
szczerze to głównym powodem zniesienia wiz, była administracyjna decyzja w USA, która zaczeła przyznawać wizy, osobą które wcześniej tych wiz by nie dostały. W zamian Polacy zamówili sprzęt, gas i wojska za wiele miliardów dolarów a i znieśli podatki dla firmy internetowych. Kiepski deal, powiedział by Trump, i faktycznie jest to kiepski deal.
KOD
11 miesięcy temu
Ambasador USA Muwila zeby tak Zrobic w Polskiej TV Nic Wam Niepasuje
11 miesięcy temu
Wizy do USA. LOT poprawiał statystyki, wysyłając swoich pracowników do Stanów.... Nie wysyłał celowo swoich pracowników, tylko załogi samolotów udających się do USA muszą mieć wizę..... Występowanie o wizę wcale nie oznacza, że ktoś już tam musi lecieć. Lot aby zapewnić ciągłość obsługi musi mieć zapas pracowników, których może wysłać do US w przypadku choroby innego pracownika. Po co szukać taniej sensacji??? Nawet gdyby postarali się wyrobić wizy dla 1000 pracowników, to jaki by to miało wpływ przy ilości wniosków składanych w każdym roku??? BARWO LOT I INNE FIRMY ZAANGAŻOWANE W TA AKCJĘ!!! Dla redaktorzyny Stop hejt!
Bodzio
11 miesięcy temu
A prezydent się chwali że to on załatwił
to obled jaki...
11 miesięcy temu
czli PISy wydali kupe panstwych pieniedzy z panstwowych spolek na lipne wizy zeby sie chwalic ze zalatwili ...
...
Następna strona