Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
JACEG
|
aktualizacja

Wizzair bagaż podręczny. Jakie ma wymiary i ile kosztuje?

3
Podziel się

Wizzair pozwala swoim pasażerom zabrać na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego. Zobacz, jakie wymiary może mieć bagaż podręczny w Wizzair i ile kosztuje dokupienie drugiej sztuki.

Bagaż podręczny Wizzair. Ile kosztuje? Jakie wymiary i waga?
Bagaż podręczny Wizzair. Ile kosztuje? Jakie wymiary i waga? (East News)
bErHoAGd

Wizzair to jedna z najtańszych linii lotniczych, która oferuje loty z Polski. Bilety są tanie przede wszystkim wtedy, jeśli nie będziemy korzystać z dodatkowych usług przewoźnika, takich jak dodatkowy bagaż, ubezpieczenie czy wybór miejsca w samolocie.

Bagaż podręczny Wizzair. Wymiary

Wizzair daje pasażerom możliwość wyboru trzech rodzajów bagażu:

  • podręczny mały
  • podręczny większy,
  • rejestrowany.
bErHoAGf

Bagaż podręczny jest bezpłatny. To oznacza, że kupując bilet mamy możliwość zabrania jednej sztuki na pokład bez konieczności dopłacania. Torba musi jednak spełniać określone warunki. Są to:

  • wymiary: 40x30x20 cm,
  • waga: do 10 kg

Może to być więc torba na laptopa, torebka damska lub nie za duży plecak. Musi się on bowiem zmieścić pod fotelem bezpośrednio przed naszym miejscem w samolocie.

Bagaż podręczny Wizzair. Co z kółkami torby?

Jeśli mały plecak lub torebka to dla nas za mało, Wizzair pozwala dokupić większą sztukę bagażu podręcznego. Cena zależy od konkretnego lotu, zazwyczaj jest to kilkadziesiąt złotych w jedną stronę. Nierzadko więc druga torba może kosztować tyle co bilet lotniczy.

bErHoAGl

Większy bagaż podręczny może mieć wymiary 55x40x23 cm, a dopuszczalna waga to 10 kg. Pasażerom wybierającym taryfę WIZZ Priority (pierwszeństwo wejścia na pokład i priorytetowa odprawa) dodatkowa torba przysługuje bezpłatnie.

Co z kółkami i rączką? "Podane wymiary nie obejmują uchwytów/kółek bagażu; jednakże kółka mogą zwiększać wymiary bagażu maksymalnie o 5 cm" - informuje Wizzair.

Wizzair bagaż rejestrowany. Jakie wymiary i waga?

Dla osób, które nie potrafią spakować się w małą walizkę lub wyjeżdżają na dłużej, Wizzair ma jeszcze jeden rodzaj bagażu. Ten zazwyczaj kosztuje ponad 100 złotych (zależy od konkretnego lotu) w jedną stronę i trafia do luku bagażowego w samolocie. To oznacza, że pasażer w trakcie lotu nie ma do niego dostępu.

bErHoAGm

Maksymalne wymiary bagażu rejestrowanego to 149x119x171 cm. Waga zależy od tego, jaką wykupimy. Może to być 10, 20 albo 32 kilogramy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErHoAGG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Elo123
5 dni temu
Beznadziejny artykuł a Wizzair przesadza. Lecisz na wakacje i zmieść rzeczy w małym plecaku. Gratuluję
Matka
rok temu
Robione jest to specjalnie, mój syn kiedyś leciał sam z kolegą i właśnie się w Warszawie czepili kolek, dzieciaki nie wiedziały co robić, niestety musiał dopłacić za bagaż ledwo zdążyli na lot, a z powrotem w Eindhoven ten sam bagaż i wszystko było ok, to zależy na jakiego człowieka się trafi, ale to irytujące
Pasażer
rok temu
Wizzair juz przesadza z tymi bagarzami niedługo to za kroki pokonywane na lotnisku cza będzie płacić
bErHoAGH