Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojas cofnął pozew o ustalenie własności udziałów w Chochołowskich Termach

Wojas cofnął złożony w lipcu w krakowskim sądzie wniosek o ustalenie prawa własności do udziałów w spółce Chochołowskie Termy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Spółka Wojas zmieniła zdanie w temacie sprzedaży udziałów w termach

10 września 2019 r. odbyła się rozprawa przed Sądem Okręgowym w Krakowie, podczas której sąd umorzył postępowanie – informuje "Puls Biznesu".

Przypomnijmy, że Wojas sprzedał udziały w spółce w 2017 r. za około 25 mln zł, ale rok później wysłał do drugiej strony transakcji pismo o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia woli, jaką była umowa sprzedaży.

Następnie Wojas podjął zdecydowane działania, by umowę rzeczywiście odwrócić. W lutym 2019 r. krakowski sąd zabezpieczył roszczenia Wojasa. Obecny właściciel udziałów otrzymał m.in. zakaz przenoszenia ich własności, a Chochołowskie Termy zakaz wypłacania mu dywidendy. W marcu 2019 r. Wojas wniósł pozew o ustalenie, że sporne udziały przysługują jemu.

Wojas to jeden z największych producentów obuwia w Polsce, notowany na warszawskiej giełdzie od 2008 r. Skonsolidowane przychody Wojasa ze sprzedaży sięgnęły 238 mln zł w 2018 r.

Obejrzyj: PiS dokręca śrubę biznesowi. Co się stanie z pozyskanymi pieniędzmi

Rząd zapewnia, że za pensją minimalną wzrosną i wynagrodzenia klasy średniej. Nie każdy jednak w to wierzy
Płaca minimalna w górę. "Dla klasy średniej to cios. Będą pytać: po co mi były te studia"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz