Notowania

Wojewoda pomorski przeprasza za "piątkę Kaczyńskiego". ITD promowała program PiS

Najpierw było cięcie konfetti przez białostockich policjantów, a teraz promocja "piątki Kaczyńskiego" przez Inspekcję Transportu Drogowego. Odpowiedzialny za to wojewoda pomorski mówi o nadinterpretacji i przeprasza, ale niesmak pozostał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
ITD krótko promowała obietnice PiS (Fot: Tytus Żmijewski)

Na dwóch pojazdach pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego pojawiły się naklejki promujące rządowe obietnicy wyborcze pod hasłem "nowa piątka" - bardziej znana jako "piątka Kaczyńskiego".

Informacje na ten temat ze zdjęciami pojawiły się na facebookowym profilu ITDprotest z podpisem: "Tak wygląda apolityczność członków korpusu służby cywilnej. Jutro pewnie będą cięli konfetti".

Równie szybko, jak kontrowersyjne naklejki pojawiły się na pojazdach, decyzją nadzorującego służbę wojewody pomorskiego nakazano ich usunięcie.

Strajk włoski w ITD

"Poleciłem wycofanie akcji informacyjnej z pojazdów należących do administracji zespolonej. Wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni zaistniałą sytuacją przepraszam" - napisał w oświadczaniu wojewoda pomorski Dariusz Drelich, cytowany przez Onet.

Dariusz Drelich tłumaczy, że doszło do nadinterpretacji jego pisma dotyczącego promocji "piątki". Wskazuje jednocześnie, że akcja kosztowała dokładnie 61 zł 50 groszy i została pokryta z należącej do wojewody rezerwy.

Koszt niewielki, ale niesmak pozostał. Dobrze świadczą o tym komentarze internautów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: Piątka Kaczyńskiego, przeprosiny, wojewoda pomorski, itd, polityka, kampania, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-03-2019

MaruchaJuż to mieliśmy. O wszystkim decydowała partia i wszystkie służby były podporządkowane partii.

24-03-2019

KlosLizusowstwo w czystej postaci

24-03-2019

JozekCzyli telefon władz postu dalej aktualny A wojewoda to zapewne z pisu cena nie adekwatna do jego wyliczeń naklejki paliwo samoch9d kierowca to nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (38)