Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wojewoda pomorski przeprasza za "piątkę Kaczyńskiego". ITD promowała program PiS

38
Podziel się

Najpierw było cięcie konfetti przez białostockich policjantów, a teraz promocja "piątki Kaczyńskiego" przez Inspekcję Transportu Drogowego. Odpowiedzialny za to wojewoda pomorski mówi o nadinterpretacji i przeprasza, ale niesmak pozostał.

ITD krótko promowała obietnice PiS
ITD krótko promowała obietnice PiS (PAP, Tytus Żmijewski)
bDzZhCFx

Na dwóch pojazdach pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego pojawiły się naklejki promujące rządowe obietnicy wyborcze pod hasłem "nowa piątka" - bardziej znana jako "piątka Kaczyńskiego".

Informacje na ten temat ze zdjęciami pojawiły się na facebookowym profilu ITDprotest z podpisem: "Tak wygląda apolityczność członków korpusu służby cywilnej. Jutro pewnie będą cięli konfetti".

bDzZhCFz

Równie szybko, jak kontrowersyjne naklejki pojawiły się na pojazdach, decyzją nadzorującego służbę wojewody pomorskiego nakazano ich usunięcie.

Zobacz także: Strajk włoski w ITD

"Poleciłem wycofanie akcji informacyjnej z pojazdów należących do administracji zespolonej. Wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni zaistniałą sytuacją przepraszam" - napisał w oświadczaniu wojewoda pomorski Dariusz Drelich, cytowany przez Onet.

bDzZhCFF

Dariusz Drelich tłumaczy, że doszło do nadinterpretacji jego pisma dotyczącego promocji "piątki". Wskazuje jednocześnie, że akcja kosztowała dokładnie 61 zł 50 groszy i została pokryta z należącej do wojewody rezerwy.

Koszt niewielki, ale niesmak pozostał. Dobrze świadczą o tym komentarze internautów.

bDzZhCFG

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzZhCGa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(38)
Marucha
2 lata temu
Już to mieliśmy. O wszystkim decydowała partia i wszystkie służby były podporządkowane partii.
Klos
2 lata temu
Lizusowstwo w czystej postaci
Jozek
2 lata temu
Czyli telefon władz postu dalej aktualny A wojewoda to zapewne z pisu cena nie adekwatna do jego wyliczeń naklejki paliwo samoch9d kierowca to nie 60zł
bDzZhCGb
olo
2 lata temu
Policjanci...transport drogowy...no coz jak Pan kaze to psy do nogi hehe
zorza polarna
2 lata temu
mierne sługusy partyjne
...
Następna strona