Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. PRC
|

Wojsko powoła rezerwy. Może wezwać nawet 200 tys. osób

700
Podziel się

Armia w przyszłym roku zamierza powołać znacznie większą liczbę rezerwistów niż w ostatnich latach.

Wojsko powoła rezerwy. Może wezwać nawet 200 tys. osób
(Wikimedia Commons, Domena publiczna)
bDmJmurp

Wszystko zależeć będzie od sytuacji epidemiologicznej w kraju - zaznacza "Rzeczpospolita". Jednak plany są ambitne. Na obowiązkowe ćwiczenia wezwanych może zostać nawet do 200 tys. mężczyzn będących w rezerwie. To planowany limit średnioroczny na 2021 rok.

Jak wyjaśnia dziennik, w tej grupie znajdą się rezerwiści powołani na kursy oficerskie i podoficerskie, studenci – ochotnicy w ramach programu Legia Akademicka, a także 12 tys. ochotników do służby przygotowawczej.

bDmJmurr

Przeszkolenie rezerw ma zwiększać liczbę osób, które potencjalnie mogłyby zostać wezwane do armii w przypadku sytuacji kryzysowej lub wojny.

Zobacz także: Obejrzyj także: Szef NIL o niewykorzystanych zasobach. "Kartetki z wojska. Koleżanki i koledzy z medycyny estetycznej"

Na przestrzeni 2009–2012 nie wezwano ani jednego rezerwisty. Z tego powodu wojsko upomina się o starszych rezerwistów - w wieku 30-50 lat.

bDmJmurx

Jak wskazuje "Rz", w tym roku miało zostać przeszkolonych 50 tys. rezerwistów. Plany pokrzyżowała pandemia. Tę liczbę ograniczono do 15 tys. W ubiegłym roku wezwanych zostało 39 tys. osób.

bDmJmurS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(700)
Logiczne
miesiąc temu
Chcą powołać żołnierzy rezerwy aby zarazili się wirusem. Taki mały eksperyment medyczny.
Arms
miesiąc temu
Zacznijcie od przyjmowania młodych, sprawnych ludzi po służbach przygotowawczych którzy mają pasję i chęć do służby ale mk ie mają znajomości. Przecież powszechnym i na porządku dziennym jest sytuacja w której osoby z piątkami odchodzą z kwitkiem a przyjmują miernoty. Przed każdym egzaminem kwalifikacyjnym wiadomo że wakaty są rozdane. Mieszacie tylko szubrawcy w mmudurach z dużymi brzuchami omyłkowo nazywanymi żołnierzami na kierowniczych stanowiskach młodym ludziom w głowach dając nadzieje na zaszczytna służbę o której marzą. Pamiętajcie że to kiedyś się zemści podczas nie daj Bóg konfliktu zbrojego jak ta banda waszych pociotkow podwinie ogony i będzie uciekach.
mufon
miesiąc temu
Jarka niech powołają.
bDmJmurT
Rex
miesiąc temu
Rezerwiści nie dajcie wmanewrować w wojny. Polska nie potrzebuje wojny. Na żadne misje też nie wyjeżdzać aby ginąć za żydostwo.
Darinio
miesiąc temu
Powinni powołać Morawieckiego z kolesiami Błaszczaka, Suskiego, Sasina itd...
...
Następna strona