Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Wojsko powoła rezerwy. Może wezwać nawet 200 tys. osób

704
Podziel się:

Armia w przyszłym roku zamierza powołać znacznie większą liczbę rezerwistów niż w ostatnich latach.

Wojsko powoła rezerwy. Może wezwać nawet 200 tys. osób
(Wikimedia Commons, Domena publiczna)

Wszystko zależeć będzie od sytuacji epidemiologicznej w kraju - zaznacza "Rzeczpospolita". Jednak plany są ambitne. Na obowiązkowe ćwiczenia wezwanych może zostać nawet do 200 tys. mężczyzn będących w rezerwie. To planowany limit średnioroczny na 2021 rok.

Jak wyjaśnia dziennik, w tej grupie znajdą się rezerwiści powołani na kursy oficerskie i podoficerskie, studenci – ochotnicy w ramach programu Legia Akademicka, a także 12 tys. ochotników do służby przygotowawczej.

Przeszkolenie rezerw ma zwiększać liczbę osób, które potencjalnie mogłyby zostać wezwane do armii w przypadku sytuacji kryzysowej lub wojny.

Zobacz także: Obejrzyj także: Szef NIL o niewykorzystanych zasobach. "Kartetki z wojska. Koleżanki i koledzy z medycyny estetycznej"

Na przestrzeni 2009–2012 nie wezwano ani jednego rezerwisty. Z tego powodu wojsko upomina się o starszych rezerwistów - w wieku 30-50 lat.

Jak wskazuje "Rz", w tym roku miało zostać przeszkolonych 50 tys. rezerwistów. Plany pokrzyżowała pandemia. Tę liczbę ograniczono do 15 tys. W ubiegłym roku wezwanych zostało 39 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(704)
Polak
4 miesiące temu
Wojsko teraz !!! przypomniało sobie o nas a gdzie pieniądze za gotowość 💂WOT i tak nic nie robi a dostaje co miesiąc
Sztuka
9 miesięcy temu
cała rezerwa wcielenie , dadzą ci przymierzyć mundur , pasoszelki , szalobajerę, saperkę, założysz US -y pokażą jak łożko scielić , może pokażą kałaha , wieczorem, piżama party i kimono , aluminiowy nie zbędznik , może założysz aha i niebieski dresik, przypomną stare zasady , całą procedura wcielenia to dzień pewnie jeden dzień zdawanie sprzętu , znajomy był kilka dni mówi powrót do Zety , taki lajtowy w Biedrze ich pilnowali żeby piwa nie kupili, ogólnie takie przypomnienie , trochę podreptali po placu defiladowym i ikażdy w swoją stronę
ck dezerterzy
rok temu
ahhha tutaj rezerwisci beda pelnic sluzbe w jednym bucie
xxx
rok temu
ja chetn tylko niech dadza mi bron zebym mial rownowage z milicja
Grucha
2 lata temu
Czekom na listonosza🙂
...
Następna strona