Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

WOŚP zebrała już 136,3 mln zł. Znów przebity rekord

12
Podziel się:

Ostateczny wynik zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie ogłoszony 30 marca, ale już dziś wiemy, że ubiegłoroczny rekord został pobity. Według deklaracji zebrano blisko 136,3 mln zł - poinformowała WOŚP na zakończenie 30 . Finału. W ubiegłym roku podczas finału WOŚP zebrano prawie 127,5 mln zł.

WOŚP zebrała już 136,3 mln zł. Znów przebity rekord
30. Finał WOŚP 2022 i Jurek Owsiak (East News, Pawel Wodzynski)

- Zakończyliśmy 30. Finał WOŚP. Deklarowana, rekordowa kwota na zakończenie Finału to: 136 282 325 zł - przekazał w poniedziałek po północy rzecznik WOŚP.

Zobacz także: 30. Finał WOŚP. Kulisy powstania Orkiestry i cała prawda o Jurku Owsiaku

Dodano, że ostateczny wynik zbiórki tegorocznego finału WOŚP zostanie ogłoszony przez Jurka Owsiaka na konferencji prasowej 30 marca.

"Przejrzyj na oczy"

Hasłem tegorocznej zbiórki było "Przejrzyj na oczy". Na stronie WOŚP podkreślono, że "wzrok to najważniejszy zmysł człowieka".

"Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje" - wskazano.

Za pieniądze zebrane podczas 30. Finału, kupione będą m.in. angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, tomografia dna oka, mikroskopy i stoły operacyjne.

Orkiestra gra na całym świecie

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku w akcję zaangażowane są 1633 sztaby, w tym 90 sztabów zagranicznych m.in. w Nowym Jorku, Tokio, Sydney, Ankarze i Sztokholmie.

Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia. Zwieńczeniem zbiórki było odbywające się tuż po godz. 20 "Światełko do Nieba", pokaz pirotechniczny i laserowy w wielu miastach Polski. Jeszcze dziś zakończy się licytacja Złotych Kart Telefonicznych, Złotych Serduszek WOŚP i medali wybitych z okazji trzydziestolecia powstania Fundacji WOŚP. Część aukcji internetowych zakończy się 14 lutego. Ostateczne wyniki zbiórki będą znane pod koniec marca.

W ubiegłym roku, podczas 29. finału WOŚP zebrano prawie 127,5 mln. zł. na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(12)
manipulacja w...
5 miesięcy temu
widzę zdjęcia owsiaka z przed 20 lat ... ale najbardziej interesuje mnie ....,,,który to rekord,, został pobity , bo co roku powtarzają to samo - ale teraz ... mamy pandemię, ludzie bardziej gromadzą środki/oszczędzają niż wydają ... - --- czy zatem w czasach tuskowego kryzysu (piniedzy nie ma i nie będzie) ludzie walili bez opamiętania tysiące złotych?
Sunny
5 miesięcy temu
Otwórz oczy Polaku od 30 lat polskie szpitale potrzebują pomocy bo politycy którzy mogą coś zrobić wola fotografować się z Owsiakiem niż zreformować system . 30 lat tarcza Owsiaka chroni nieudolnych ignorantów w polityce
Anty
5 miesięcy temu
Czy owsiak zostanie ukarany za brak maseczki? Czy jest równiejszym wśród równych.
Tak tak
5 miesięcy temu
Nim wyślę post na portal to najpierw robię z aparatu cyfrowe zdjęcie i wysyłam. Następnie jak się ukaże na portalu fotkę i jak po chwili zostaje usunięte przez moderatora tylko dlatego że jest krytyczne pod adresem PiS i jego akolitów i sojuszników. Będzie to materiał dla gazet przed wyborami parlamentarnymi 2023 r. jak portale walczą z opozycyjną Polską.
Nowy rekord
5 miesięcy temu
Zawsze popierałem WOŚP Jurka Owsiaka. Dlatego z radością patrzę jak cierpią jej przeciwnicy w czarnych sukienkach, Tadzio z Piernikowa i czołowy aktyw PiS po kolejnych rekordach zbiórki. A cierpią dlatego bo nie mogą się dobrać do tej kasy. Jurek jedziemy do końca świata i jeden dzień dłużej. I tak trzymaj.