Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kampania
22.09.2020 11:06

Wpadka Ministerstwa Finansów. Kampania "Z Twoich podatków" pośmiewiskiem

W założeniu kampania "Z Twoich podatków" miała pokazać, jak zmienia się Polska za sprawą budżetowych inwestycji, które są możliwe dzięki podatkom. W praktyce okazała się wodą na młyn dla twórców internetowych memów oraz krytyków obecnej władzy, którzy pod hasłem wskazują jej nieuzasadnione wydatki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
"Z Twoich podatków". Pomysł ministerstwa wpadką. (Fot: Ministerstwo Finansów)

Minister finansów Tadeusz Kościński zainaugurował konkurs edukacyjny "Z Twoich podatków", o czym poinformował m.in. za sprawą mediów społecznościowych. Jego uczestnicy mają nakręcić film, na którym pokazują, jak "rozwija się miejsce", w którym mieszkają.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Hasztag z nazwą konkursu natychmiast przejęli politycy oraz internauci. Zamiast wrzucać filmiki, przypominają jednak wzbudzające emocje wydatki sektora finansów publicznych.

"Nieistniejący jeszcze Centralny Port Komunikacyjny zatrudnia prawie 200 osób, na których wynagrodzenia wydaje ok. 24 mln zł rocznie" - napisał na Twitterze poseł Konfederacji i wiceprezes partii KORWiN Konrad Berkowicz.

Zobacz: Dwuzłotówka warta 2,5 tys. złotych. Jak odróżnić cenną monetę od zwykłej?

Szybko została też przypomniana kwestia m.in. 2 mld złotych dotacji na media publiczne, czy też osobista ochrona Jarosława Kaczyńskiego kosztująca 1,8 mln złotych rocznie.

Nie zabrakło również nawiązań do wydatków ministerstwa zdrowia w dobie pandemii. Internauci przypomnieli o zakupach respiratorów oraz maseczek.

"Z naszych podatków finansowane były niezwiązane z pełnieniem funkcji Marszałka Sejmu loty Kuchcińskiego (PiS) rządowymi samolotami na Podkarpacie" - napisał z kolei Marek Tatała z Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Tatała przypomniał również o kwestii majowych wyborów kopertowych. "Z naszych podatków Jacek Sasin zapłacił 70 mln złotych za druk kart na wybory kopertowe, które nie miały prawa i szansy się odbyć" - napisał ekonomista.

Do wyborów korespondencyjnych odniósł się również dr Sławomir Mentzen z partii KORWiN. Wstawił on filmik - jako jeden z pierwszych - na którym przypomniał, że na wybory, które się nie odbyły, politycy ugrupowania rządzącego wydali 70 mln złotych.

Poseł Artur Dziambor (z Konfederacji) przypomniał z kolei o akcji "Ławka Niepodległości" Ministerstwa Obrony Narodowej.

Natomiast użytkownicy Twittera przypomnieli nader aktywnym politykom, że ich działalność publiczna również jest utrzymywana z naszych podatków.

Pod hasztagiem wypowiadają się również dziennikarze. Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski stwierdził, że nazwa kampanii jest wprost skrojona pod polityków opozycji.

Z kolei Kuba Kaługa, reporter RMF FM, zauważył, że z naszych podatków opłacona jest... sama kampania "Z Twoich podatków".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kampania, ministerstwo finansów, wpadka, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-09-2020

PolkaZ moich podatków utrzymywany jest kk a ja nie wyrażam na to zgody.

22-09-2020

OKAZŁODZIEJSTWO I NIEUDOLNOŚĆ RZĄDZĄCYCH TRWA.GDYBY WESZŁA USTAWA O ODPOWIEDZIALNOŚCI FINANSOWEJ URZĘDNIKA PAŃSTWOWEGO ZA JEGO POSTĘPOWANIE. TO " … Czytaj całość

22-09-2020

A gdzie nagrodaTakiej ławki chyba nie ma nigdzie. Ktoś był bardzo odkrywczy i innowacyjny.

Rozwiń komentarze (10)