Notowania

gospodarka
13.01.2020 20:18

Wstrząs w kopalni Budryk. Nikt nie ucierpiał

- Monitorujemy sytuację na Śląsku w związku z dzisiejszym wstrząsem w rejonie KWK Budryk - informuje na Twitterze Ministerstwo Aktywów Państwowych. Jak informuje kopalnia, nikt w czasie wstrząsu nie ucierpiał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Kopalnia Budryk. W poniedziałek doszło tam do wstrząsu. (Fot: JSW/Agnieszka Materna)

Do wstrząsu doszło w poniedziałek, o godz. 14.34. Dokładnie o tej samej porze, do drugiego wstrząsu doszło w kopalni Wujek.

W rejonie zagrożonym pracowała co prawda duża grupa górników, ale w porę udało się ich wycofać.

- Nie ma żadnych szkód pod ziemią, nie wpłynęły też na razie żadne informacje od mieszkańców, których domy czy mieszkania mogłyby ucierpieć - mówi "Dziennikowi Zachodniemu" Sławomir Starzyński, rzecznik Jastrzębskiej Spółki Węglowej. - Kopalnia jest oczywiście przygotowana na wypadek, gdyby pojawiły się informacje o szkodach górniczych na powierzchni. Będziemy na bieżąco w tej kwestii reagować.

Oglądaj też: Na horyzoncie problemy z górnikami. "W górnictwie od 10 lat nic dobrego się nie działo"

Jak podaje na Twiterze Ministerstwo Aktywów Państwowych, sytuacja w rejonie kopalni Budryk jest na bieżąco monitorowana. We wtorek ma się zebrać zespół ekspertów, który szczegółowo oceni sytuację, ale póki co, jak twierdzi resort, strat materialnych na terenie zakładu nie ma.

Wstrząs był na tyle silny, że poczuli go mieszkańcy pobliskich miejscowości. Do Wyższego Urzędu Górniczego napłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, górnictwo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-01-2020

SlazaczkaMieszkancy nie zglosili zadnych szkod? Alez bezczelnie klamiecie! Telefony sie urywaly, a po Ornontowicach i Mikolowie Straz ciagle jezdzila! Szkody … Czytaj całość

14-01-2020

Iwona bez ogonaOj tam, oj tam. Należy fedrować i jeszcze raz fedrować! A granice dla importowanego węgla zamknąć. To nic, że nasz jest droższy i gorszy, ale to dobro … Czytaj całość

15-01-2020

xulParę lat temu wstrząsy u mnie (ponad 7km w linii prostej od kopalni) zdarzały się bardzo sporadycznie, przez ostatnie 2 lata były 2 bardzo mocno … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)