Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|

Wszystkich Świętych 2019 - Poznań. Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej - utrudnienia

0
Podziel się:

W Uroczystość Wszystkich Świętych Polacy zgodnie z tradycją odwiedzają cmentarze, aby pomodlić się za bliskich zmarłych oraz zapalić na ich grobach znicze. Tego dnia mieszkańcy Poznania muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu oraz komunikacji miejskiej zwłaszcza w pobliżu miejskich nekropolii.

Wszystkich Świętych 2019 - Poznań. Zmiany w organizacji ruchu - utrudnienia
Wszystkich Świętych 2019 - Poznań. Zmiany w organizacji ruchu - utrudnienia (WP.PL, Zenon Kubiak)

Uroczystość Wszystkich Świętych w Kościołach łacińskich to święto ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. Uroczystość ta przypada corocznie 1 listopada.

We Wszystkich Świętych, a także następnego dnia w Dzień Zaduszny (2 listopada) Polacy zgodnie z tradycją odwiedzają cmentarze, aby pomodlić się za bliskich zmarłych oraz zapalić na ich grobach znicze.

Tego dnia w wielu miastach występują utrudnienia w ruchu drogowym oraz zmiany w komunikacji miejskiej.

Wszystkich Świętych 2019 - Poznań. Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej - utrudnienia

W dniu Wszystkich Świętych w Poznaniu komunikacja miejska i podmiejska jeździć będzie według świątecznego rozkładu jazdy. - Mając na uwadze umożliwienie dojazdu mieszkańców Lubonia do cmentarza w Żabikowie, autobusy nr 690 będą kursować zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni robocze (nie będzie realizowany kurs o godzinie 13.15 z pętli Łęczyca/Dworcowa oraz wjazdy na przystanek Sycowska Centrum Handlowe) - czytamy na portalu poznan.pl.

Zgodnie z zapowiedziami, w Uroczystość Wszystkich Świętych uruchomiony zostanie specjalny autobus (linia nr 113), który kursować będzie na trasie: Rondo Śródka - Podwale - Zawady - Główna - Gnieźnieńska/Cmentarz - Bałtycka - Gdyńska - Główna - Podwale - Zawady - Rondo Śródka (1 listopada kursy co 10 minut).

Dodatkowo w godz. 8:00-17:00 wzmocnione będą linie nr 177 (kursy co 10 minut), 160 (kursy co 15 minut) oraz 182 (kursy co 10 minut).

We Wszystkich Świętych uruchomione zostaną trzy dodatkowe linie tramwajowe - 41, 42 i 43, które połączą odpowiednio: Junikowo z Miłostowem (przez Rataje), Piątkowo z Miłostowem, Junikowo z Miłostowem (przez centrum). Będą one kursować między godziną 8:00 a 17:00 co 10 minut. Zwiększona również zostanie częstotliwość kursowania pozostałych tramwajów dojeżdżających do cmentarzy. Między 6:00 a 18:00 tramwaje linii nr 1, 6, 8 i 13 kursować będą co 10 minut.

W pobliżu większości poznańskich cmentarzy prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h. Część zmian obowiązuje już od 26-27 października i większość zakończy się 3 listopada.

1 listopada oraz w dniach wzmożonego ruchu samochodowego w rejonach poszczególnych cmentarzy wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe. Wprowadzone zmiany mają ułatwić dojazd do nekropolii i zwiększyć bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców. Służby drogowe apelują, by zwracać uwagę na oznakowanie.

Szczegółowe informacje na temat zmian komunikacji publicznej w związku z Uroczystością Wszystkich Świętych można znaleźć na stronie www.ztm.poznan.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)