Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory do PE. Skuteczne dopisanie się do listy najpóźniej 21 maja, do urny ze smartfonem

- Jeszcze tylko dziś można dopisać się do spisu wyborców – przypomniał w rozmowie z money.pl minister cyfryzacji Marek Zagórski. Dziś, czyli 21 maja. Wybory do Parlamentu Europejskiego już 26 maja. Według szefa resortu cyfryzacji zainteresowanie możliwością złożenia elektronicznego wniosku o dopisanie do spisu lub rejestru wyborców będzie podobne do tego z wyborów samorządowych. Do godziny 10:00 21 maja wnioski złożyło łącznie 31 tysięcy osób. Co więcej, podczas wyborów będzie można potwierdzić swoją tożsamość przed komisją za pomocą smartfona z zainstalowaną aplikacją mObywatel.

0
0
8
Podziel się
Komentarze (8)
zobacz więcej komentarzy (8)
KOMENTARZE
(8)
Mosad
3 lata temu
???????
all42
3 lata temu
głosujmy przez internet
Nik
3 lata temu
Jakie dopisywanie ! To oni nie wiedza kto moze glosowac swoja nie udolnos przerzuczaja na obywateli!! IDE pokazuje dowod I glisuje jesli mam prawo!! 1000 rzeczy do jednego glosowania a potem bo ludzie nie glisuja!! Dlaczego nie mozna online glosowac ! Przez app w tel!! Bo by byla 80% frekfencja !!
enter
3 lata temu
Minister Cyfryzacji do utylizacji... za brak możliwości głosowania korespondencyjny prze internet. Tak jak w Estonii. Dlaczego tam można i jest możliwe, a u nas nie ? mamy głupszych ludzi u władzy?
marzan
3 lata temu
Dopisywanie się przez internet - niech będzie. Ale w wybory przez internet nie wierzę. Państwem takim jak Polska rządziliby wówczas hakerzy, tylko nie wiem czyi: Rosji, Chin, USA, Izraela czy może McDonalda. W każdym razie kogoś mocno bogatego, kto może sobie kupić speców od komputera i poustawiać nam wyniki jak mu pasuje. Że banki tak działają - przez sieć oddają pieniądze? A bo bank ma je wszystkie policzone, natychmiast się dowiaduje, gdy forsa ginie. No i jednak banku nie rabują CIA, FSB albo Mosad.