Notowania

Wyciek oleju do Narwi. Inspektorzy GIOŚ pobrali próbki wody

Czy mamy do czynienia z kolejnym wyciekiem substancji oleistej do Narwi po sobotniej awarii w Ostrołęce? Inspektorzy pobrali próbki i przekazali je do badań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Dopiero po wynikach badań będzie można dopiero określić skład wody. (Fot: Marek Maliszewski)

Kolejny wyciek oleju do Narwi? "Ponownie na rzece Narew pomiędzy Serockiem a Jadwisinem na Mazowszu stwierdzono obecność oleistej substancji" - alarmowała poprzez Twittera Agnieszka Borowska, rzeczniczka Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Jak przekazała rzeczniczka GIOŚ, Inspektorzy WIOŚ w Warszawie oraz przedstawiciele CLB pojechali na miejsce zdarzenia, aby rozpoznać zagrożenie.

"Inspektorzy pobrali próbki wody, na miejscu był przedstawiciel pobliskiej zlewni w Dębem. Po wynikach badań będzie można dopiero określić skład wody. Widoczność nad rzeką jest ograniczona z powodu mgły. Podczas obserwacji nie widać było plam oleju" - zaznaczyła Agnieszka Borowska.

Przypomnijmy, że w nocy z piątku na sobotę około godziny 23.30 doszło do awarii do awarii w elektrowni Ostrołęce. Do kanału zrzutowego nastąpił wyciek oleju turbinowego. Część oleju dostała się do rzeki Narew, stąd na wodzie widoczne były plamy oleju.

Narew. Służby uspokajają.
Wyciek w Ostrołęce. Strażacy: Substancja została zebrana z rzeki

W sobotę popołudniu straż pożarna poinformowała, że olej został już w całości zebrany i nie stanowi zagrożenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz