Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyłudzali VAT na fikcyjnym obrocie paliwem. Skarb Państwa mógł stracić nawet 9 mln zł

Grupa przestępcza mogła wprowadzać do obrotu nielegalne paliwo. Pięć osób zostało zatrzymanych przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Stołecznej Policji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Policja)
Funkcjonariusze zatrzymali łącznie pięć osób (zdjęcie ilustracyjne).

Jak tłumaczy Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Robert Antoszkiewicz, "przestępczy proceder polegał na wystawianiu i posługiwaniu się fakturami VAT, dokumentującymi fikcyjną, wewnątrzwspólnotową dostawę paliw na rzecz podmiotu z Czech".

– Faktury te, ujęte w deklaracjach VAT, opiewały na ponad 39 mln złotych. W rzeczywistości jednak dotyczyły sprzedaży krajowej ze stawką 23 proc. W konsekwencji Skarb Państwa mógł stracić ponad 9 mln złotych – tłumaczy Robert Antoszkiewicz.

Funkcjonariusze zabezpieczyli dokumenty rachunkowe oraz zapisy na elektronicznych nośnikach informacji. Zabezpieczone materiały są związane z dokonanymi przez grupę transakcjami handlowymi.

Zobacz też: Płatności bezgotówkowe. Mastercard stawia na szybkość i dynamikę

Zatrzymanie pięciu osób jest efektem śledztwa prowadzonego przez prokuraturę regionalną w Warszawie. Podejrzani zostali zatrzymani na terenie województw łódzkiego i śląskiego przez funkcjonariuszy mazowieckiej KAS oraz policji.

Plus Bank na celowniku prokuratury.
Agenci CBA w Komisji Nadzoru Finansowego. Chodzi o Plus Bank

Jedną z osób zatrzymanych jest obywatelka Rosji. Sąd wobec niej zdecydował się na środek tymczasowy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Pozostali zatrzymani mają policyjny dozór – nie mogą opuszczać kraju. Zastosowano wobec nich także poręczenie majątkowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-12-2019

asdvkapciowy Tuska z przyprawionymi rogami, pieńkozęby Graś, już dawno powiedział, że w III RP bardziej VAT opłaca się kraść, niż narkotykami handlować, a … Czytaj całość

10-12-2019

ktos wie?jak założyć fundację, żeby wymuszone wpłaty po 500 dolarów zbierać i potem jaguara sobie kupić?

Rozwiń komentarze (2)