Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory
13.07.2020 06:19

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Late poll z 90 proc. obwodów: Duda powiększa przewagę nad Trzaskowskim

Andrzej Duda powiększa przewagę nad Rafałem Trzaskowskim w badaniu late late poll. Po uwzględnieniu sondażowych wyników 90 proc. komisji wyborczych, urzędujący prezydent ma 51 proc. Jego rywali natomiast uzyskał 49 proc. głosów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Andrzej Duda według najnowszego sondażu late late poll powiększa przewagę nad Rafałem Trzaskowskim

Tym samym po raz kolejny Duda powiększa przewagę nad Trzaskowskim. W pierwszym sondażu Ipsos Duda miał 50,4 proc. głosów wobec 49,6 proc. dla Trzaskowskiego.

W sondażu late poll, który pojawił się około północy, przewaga była dwukrotnie wyższa i wynosiła 50,8 do 49,2 proc. Z kolei late late poll o 2 w nocy to już 51 do 49 proc. Sondaż nie uwzględnia danych z zagranicy oraz największych komisji, gdzie liczenie głosów trwało najdłużej.

Wciąż jednak nie są to oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. Te poda Państwowa Komisja Wyborcza. W niedzielę wieczorem PKW zapowiedziała, że nie zamierza informować o "cząstkowych" wynikach. Konferencja prasowa odbędzie się dopiero wtedy, gdy wszystkie głosy zostaną dokładnie policzone.

Obejrzyj: Wyniki wyborów 2020. Przemówienie Andrzeja Dudy.

Nie wiadomo, kiedy to nastąpi, bo - jak się okazało - w niektórych polskich kurortach kolejki do komisji wyborczych były tak duże, że głosowanie trwało nawet po godz. 21. Rekord padł w chorwackim Splicie, tam - według szacunków PKW - wieczorem kolejka była tak długa, że głosowanie miało trwać 6 godzin.

Zwykle wyniki wyborów znamy już kilka minut po zamknięciu lokali. Tym razem było inaczej, gdyż poparcie dla obu kandydatów było do siebie tak zbliżone, że badanie exit poll nie było w stanie wskazać zwycięzcy: Andrzej Duda - 50,4 proc., Rafał Trzaskowski - 49,6 proc.

Ta metoda sondażowa obarczona jest marginesem błędu na poziomie 2-4 proc., zatem pracownia Ipsos - która robiła badanie na zlecenie TVN, Polsatu i TVP - zastrzegła, że na podstawie tego badania nie można przewidzieć wyników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz