Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Wyróżnieni mistrzowie świata i Europy. Stypendia dla wybitnych polskich sportowców

0
Podziel się:

Kibicujemy, doceniamy, wspieramy finansowo – zapewnia KGHM Polska Miedź S.A. Jedna z największych polskich firm przyznała stypendia 24 polskim sportowcom w ramach II edycji programu Miedziane Rywalizacje. Uczestnicy projektu zostali wybrani przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Danuta Dmowska – Andrzejuk, minister sportu i najlepsza w historii polska szpadzistka podczas gali z okazji II edycji Miedziowych Rywalizacji: - Cieszę się, że możemy wspierać sporty indywidualne
Danuta Dmowska – Andrzejuk, minister sportu i najlepsza w historii polska szpadzistka podczas gali z okazji II edycji Miedziowych Rywalizacji: - Cieszę się, że możemy wspierać sporty indywidualne (wp.pl)

Artykuł powstał we współpracy z KGHM Polska Miedź S.A.

– Sportowy talent to sprawa najważniejsza. By mógł się rozwinąć, konieczne są sprzyjające warunki, również finansowe. Dlatego tworzymy sportowcom możliwości do szlifowania formy na najważniejsze zawody. Wartości ważne dla sportu: odwaga, zorientowanie na wyniki, współdziałanie – to także wartości najważniejsze dla KGHM – zapewnia Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

50 tysięcy złotych wsparcia

Program stypendialny Miedziane Rywalizacje prowadzony jest od 2019 roku. Służy wsparciu utalentowanych polskich sportowców.
Stypendia w wysokości 50 tys. złotych rocznie są przyznawane przez koncern za m.in. wzorowe osiągnięcia sportowe.

Stąd wśród tegorocznych wyróżnionych zawodników znaleźli się m.in. szpadzistka Ewa Trzebińska (mistrzyni Europy i srebrna medalistka mistrzostw świata), łyżwiarka Natalia Czerwonka (srebrna medalistka olimpijska z Soczi), strzelcy Daniel Romańczyk (srebrny medalista mistrzostw świata) i Tomasz Bartnik (mistrz świata, złoty medalista mistrzostw Europy) czy wioślarze Mikołaj Burda (mistrz świata, trzykrotny mistrz Europy) i Fabian Barański (wicemistrz świat, mistrz Europy).

Mamy nadzieję, że wrócicie na stadiony

Wśród 24 wyróżnionych stypendiami sportowców 7 to zawodnicy z Zagłębia Miedziowego.

Wczoraj otrzymali symboliczne czeki w ramach II edycji programu od Danuty Dmowskiej – Andrzejuk, minister sportu.

– Cieszę się, że możemy wspierać sporty indywidualne. Cieszymy się, że możemy dać wam to wsparcie. Wiem, że pandemia zakłóciła plany startowe i treningowe, ale mam nadzieję, że wrócicie do ich realizacji, a stypendium KGHM wam w tym pomoże.

Krzysztof Kubów, szef gabinetu politycznego premiera, dodawał: – Te 24 stypendia nie wzięły się z niczego. To, że możemy oglądać wasze sukcesy, wynika z ciężkich treningów. Dlatego tym bardziej będziemy obserwować i kibicować na międzynarodowych arenach.

Marcin Chludziński, prezes KGHM podsumował, że złoto, srebro i brąz to nie tylko medale, ale również metale, które KGHM wydobywa spod ziemi.
– I tak jak za waszymi sukcesami stoi ciężka praca, trening, to tak samo jest w górnictwie. Dlatego mam taką satysfakcję, widząc efekty waszych zmagań – dodał Chludziński.

Od piłki po biegi

Program stypendialny KGHM Polska Miedź S. A. to niejedyna wspierana działalność sportowa przez firmę z Lubina.

Miedziowa Spółka jest głównym sponsorem i zarazem właścicielem klubu piłkarskiego KGHM Zagłębie Lubin.

Od lat KGHM jest też jednym ze sponsorów Biegu Piastów w Jakuszycach, wydarzeń biegowych – Cross Straceńców czy Wilczym Tropem – „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych", ale także lokalnych organizacji sportowych, których członkami są m.in. pracownicy Grupy Kapitałowej.

W I edycji Miedzianych Rywalizacji stypendia przyznane były 20 sportowcom.

Artykuł powstał we współpracy z KGHM Polska Miedź S.A.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)