Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Wysokie kary za brak ubezpieczenia. "Nie opłaca się jeździć bez OC"

– Jesteśmy w stanie powiedzieć, że w ciągu roku wezwania dotyczące opłaty za brak ważnego OC to ok. 200 tys. Średnia cena OC w Polsce to ok. 500 złotych. Jeśli zestawimy tę średnią cenę z wysokością opłaty, która wynosi kilka tys. złotych, to już widać, że nie płaca się jeździć bez ważnej polisy. Ale idźmy dalej. Jeżeli jadąc bez OC, spowodujemy kolizję, musimy oddać pieniądze z własnej kieszeni. Średnio taki zwrot to jest 17 tys. złotych. Znacznie bardziej dotkliwe konsekwencje są wtedy, kiedy spowodujemy wypadek, w którym giną ludzie. Wtedy te koszty mogą nas pozbawić majątku i doprowadzić do bankructwa – powiedział w programie „Money. To się Liczy” Damian Ziąber z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.
KOMENTARZE
(32)
oppo
2 lata temu
w ogóle się nie opłaca jeździć, a jak wejdą obowiązkowe "elektryki" dopiero będzie masakra.
PATRYK
2 lata temu
JEŻELIUBEZPIECZENIE OC JEST OBOWIĄZKOWE TO POMIMO BRAKU NP. BADANIA TECHNICZNEGO POJAZDU UBEZPIECZYCIEL POWINIEN ZAPŁACIĆ ZA SZKODY KTÓRE WYRZADZIŁEM I BEZ PRAWA DO ODSZKODOWANIA Z MOJEJ STRONY!!! A TAK NIESTETY NIE JEST!!!! JESLI DOSTAJESZ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIOWĄ TO GODZISZ SIĘ Z TYM ŻE MOGĘ JEŹDZIĆ BEZ WAŻNEGO PRZEGLADU TECHNICZNEGO!!!
PATRYK
2 lata temu
A gdzie możliwość wycofania czasowego pojazdu z ruchu!?? Mam seicento z 2000 roku które nie jeździ od 7 lat!! Trzymam z sentymentu. Brak badań technicznych eliminuje je z poruszania się po drogach ale muszę płacić złodziejom za ubezpieczenie. Pytanie dlaczego?!!! I jeszcze jedna sprawa!!! Jadac samochodem bez ważnego badania technicznego ale ubezpieczonego ubezpieczenie nie chroni mnie pod żadnym względem!! Za kolizję płacę mimo ubezpieczonego pojazdu z własnej kieszeni!!!! Gnoją nas na każdym kroku!!! NIC DLA LUDZI!!!
kokon
2 lata temu
a dlaczego nie mają ubezpieczenia pojazdy wojskowe mieć z takim kolizje to dopiero koszmar a wiadomo kto tym jeżdzi takie same matoły jak w sop
buhaha
2 lata temu
Państwa mają swoje mafie a w tym kraju mafie mają swoje państwo !!!! Państwa mają swoje mafie a w tym kraju mafie mają swoje państwo !!!! Mafia ubezpieczeniowa ma tylko jedno rozwiązanie podwyżki składek !! Dlaczego OC jest obowiązkowe ? Dlaczego nie można zawiesić ochrony OC gdy samochód nie jeździ ?? Dlaczego mafia pozwala na przekręty i wyłudzanie kasy za lipne stłuczki ?? Dlaczego urzędasy pozwalają na grabienie ludzi za kasę których się utrzymują !!!!
...
Następna strona