Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

YouTube, Google i Facebook zastrajkują. Akcja przeciwko unijnemu projektowi

5
Podziel się

Największe amerykańskie serwisy internetowe mają w czwartek czasowo wyłączyć albo ograniczyć działanie swoich stron – dowiedziała się "Rzeczpospolita". Tak chcą zamanifestować swój sprzeciw wobec zmian w prawie UE.

Specjalna unijna dyrektywa będzie głosowana w przyszłym tygodniu.
Specjalna unijna dyrektywa będzie głosowana w przyszłym tygodniu. (East News, Reporters / STG/REPORTER)
bEidQBvp

Internetowi potentaci mieliby dzielić się zyskami z twórcami i wydawcami przychodami, które uzyskują dzięki udostępnianiu ich piosenek, artykułów czy zdjęć. Specjalna unijna dyrektywa będzie głosowana w przyszłym tygodniu – przypomina "Rzeczpospolita".

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł dziennik, wynika, że internetowi giganci, niezadowoleni z proponowanych przez Unię przepisów, zamierzają zaprotestować i na czwartek przewidzieli specjalną akcję.

bEidQBvr

Mają zostać zablokowane dla użytkowników niektóre funkcjonalności serwisów albo nawet całe strony. Według informacji "Rz" może to dotyczyć Facebooka, wyszukiwarki Google, niemieckiej Wikipedii, a w Polsce serwisu YouTube.

- Akcja ma pokazać, że dyrektywa doprowadzi do ograniczenia swobodnej wymiany treści w sieci – poinformował "Rz" anonimowo pracownik jednej z firm.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEidQBvS
KOMENTARZE
(5)
Wrangler
2 lata temu
Niech zablokują.... Szczególnie Facebooka niech najlepiej zamkną bo ludzie wariują
Google
2 lata temu
Ćpuny internetowe będą padać jak muchy
GAME OVER
2 lata temu
DLACZEGO NIE ZABLOKOWALI ACTA I RODO,ORAZ DLACZEGO SZPIEGUJĄ INTERNAUTÓW? === YouTube, Google i Facebook zastrajkują. Akcja przeciwko unijnemu projektowi Największe amerykańskie serwisy internetowe mają w czwartek czasowo wyłączyć albo ograniczyć działanie swoich stron – dowiedziała się "Rzeczpospolita". Tak chcą zamanifestować swój sprzeciw wobec zmian w prawie UE.
bEidQBvT
Ge0
2 lata temu
Nie mogli nic lepszego zrobić. Niech zastrajkują nawet miesiąc. Może ludzie na chwilę podniosą wzrok znad komórek.
ech...
2 lata temu
A cenzura trwa...