Notowania

YouTube, Google i Facebook zastrajkują. Akcja przeciwko unijnemu projektowi

Największe amerykańskie serwisy internetowe mają w czwartek czasowo wyłączyć albo ograniczyć działanie swoich stron – dowiedziała się "Rzeczpospolita". Tak chcą zamanifestować swój sprzeciw wobec zmian w prawie UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Specjalna unijna dyrektywa będzie głosowana w przyszłym tygodniu. (Fot: Reporters / STG/REPORTER)

Internetowi potentaci mieliby dzielić się zyskami z twórcami i wydawcami przychodami, które uzyskują dzięki udostępnianiu ich piosenek, artykułów czy zdjęć. Specjalna unijna dyrektywa będzie głosowana w przyszłym tygodniu – przypomina "Rzeczpospolita".

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł dziennik, wynika, że internetowi giganci, niezadowoleni z proponowanych przez Unię przepisów, zamierzają zaprotestować i na czwartek przewidzieli specjalną akcję.

Mają zostać zablokowane dla użytkowników niektóre funkcjonalności serwisów albo nawet całe strony. Według informacji "Rz" może to dotyczyć Facebooka, wyszukiwarki Google, niemieckiej Wikipedii, a w Polsce serwisu YouTube.

- Akcja ma pokazać, że dyrektywa doprowadzi do ograniczenia swobodnej wymiany treści w sieci – poinformował "Rz" anonimowo pracownik jednej z firm.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-03-2019

Ge0Nie mogli nic lepszego zrobić. Niech zastrajkują nawet miesiąc. Może ludzie na chwilę podniosą wzrok znad komórek.

21-03-2019

GAME OVERDLACZEGO NIE ZABLOKOWALI ACTA I RODO,ORAZ DLACZEGO SZPIEGUJĄ INTERNAUTÓW? === YouTube, Google i Facebook zastrajkują. Akcja przeciwko unijnemu … Czytaj całość

21-03-2019

ech...A cenzura trwa...

Rozwiń komentarze (5)