Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Za ponad pół miliarda złotych można kupić hotel Arłamów? Oferta w niemieckim serwisie pojawiła się i znikła

257
Podziel się

Hotel Arłamów to jedno z tych miejsc, o których wielu ludzi wie, choć nigdy nawet nie byli w okolicy. Znany obiekt miał być na sprzedaż. Ogłoszenie pojawiło się w jednym z niemieckiej serwisów, po interwencji Arłamowa - usunięto je.

Za ponad pół miliarda złotych można kupić hotel Arłamów? Oferta w niemieckim serwisie pojawiła się i znikła
Hotel Arłamów znajduje się w gminie Ustrzyki Dolne
bDAuWrrF

Aktualizacja, 2021.01.13, godz. 15.00

Jeden z największych hoteli w Polsce – Hotel Arłamów – został wystawiony na sprzedaż na niemieckim serwisie sprzedaży nieruchomości. O hotelu tym słyszeli prawdopodobnie nawet ci, którzy na Podkarpaciu nigdy nie byli, a to dlatego, że dwukrotnie z jego usług korzystała reprezentacja Polski w piłce nożnej, przygotowując się tam do mistrzostw. Pobyt kadry w hotelu był szeroko relacjonowany w mediach, więc każdego dnia słyszeliśmy, co też "nasi chłopcy" robili w Arłamowie.

Za to o ogłoszeniu nie słyszały władze hotelu. - Ogłoszenie, które pojawiło się na portalu, nie miało nic wspólnego z rzeczywistością. Wspomniana oferta została niezwłocznie usunięta po naszej interwencji, a prawnicy wyjaśniają już sprawę publikacji - tłumaczy prezes spółki Michał Kozak w rozmowie z money.pl.

bDAuWrrH

Arłamów posiada doskonale wyposażone boiska i hale sportowe, dwa wyciągi narciarskie i trzy trasy zjazdowe, baseny, strzelnice, pole golfowe, spa, a nawet lądowisko dla samolotów wydzierżawione od lokalnego nadleśnictwa, na którym w przeszłości, poza prominentnymi działaczami PZPR, lądował m.in. wojskowy amerykański Herkules – wylicza "Gazeta Wyborcza", która informuje o ofercie.

Hotel wystawiono na sprzedaż za 135 milionów euro, czyli ponad 600 milionów zł.

bDAuWrrN

Z ogłoszenia dowiadujemy się, że firma zatrudnia obecnie około 380 stałych pracowników. Planowana jest rozbudowa obiektu o dodatkowe 140 pokoi, dzięki czemu hotel będzie dysponował 394 pokojami.

Agencja nieruchomości, wyspecjalizowana w nietypowych ofertach, zachęca potencjalnych nabywców wizją zysku operacyjnego w wielkości ponad 13 milionów dolarów rocznie.

Oczko w głowie Antoniego Kubickiego

 Właścicielem Hotelu Arłamów jest 71-letni Antoni Kubicki, który środki na budowę zdobył dzięki sukcesowi firmy Kamax z Kańczugi, produkującej zderzaki i amortyzatory do wagonów kolejowych.

bDAuWrrO

"GW" wyraża zaskoczenie decyzją o sprzedaży hotelu, który nazywa "dziełem życia Kubickiego", który właścicielem Arłamowa jest od 1996 r. Przejął wtedy tzw. księstwo arłamowskie, czyli istniejący od lat 60. XX wieku Ośrodek Wypoczynkowy Urzędu Rady Ministrów w Arłamowie. Zerwał z historycznymi skojarzeniami - Arłamów był m.in. ośrodkiem internowania Lecha Wałęsy. I zbudował nowoczesny, bardzo popularny hotel.

Ciekawe więc wydaje się, dlaczego zdecydował się na sprzedaż swojego oczka w głowie i czy decyzja, by zrobić to teraz, ma związek z trudnościami wynikającymi o obostrzeń. Dziennikarz "GW" poprosił o komentarz zarówno hotel, jak i pośrednika, który umieścił ogłoszenie w internecie, ale do czasu publikacji tekstu nie odpowiedzieli na pytania.

- W tej chwili hotel jest zamknięty dla gości, a ten czas wykorzystujemy na drobne prace przygotowawcze i zakończenie dawno podjętych inwestycji. To chyba najlepiej pokazuje, że Hotel Arłamów ma dość jasno określoną przyszłość. Zakończyliśmy inwestycję nowej ujeżdżalni koni i powiększonej kawiarni. W planach są m.in. dodatkowe miejsca noclegowe i modernizacja pozostałej infrastruktury, która pozwala na dojazd do nas i udany wypoczynek - precyzuje w rozmowie z money.pl prezes zarządu.

bDAuWrrP
bDAuWrsi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(257)
Andrusa
2 tyg. temu
z szacunkiem, ale jakbym miał 71 lat, i kłopoty z pandemią dookoła, też bym sprzedał i żył z tego do końca dni moich, tyle...
Polak
2 tyg. temu
Piękny, czysty, wspaniały hotel, nie powinien pójść w ręce zagranicznego przedsiębiorcy. Widok na Bieszczady zapiera dech.
mnm
2 tyg. temu
będzie do kupienia za grosze, tylko jeszcze trochę tych "obostrzeń" .......
bDAuWrsj
Waluś.
2 tyg. temu
Hotel wykupi rząd ale nie za tak wielką kasę, jak się wszystko unormuje to stwierdzi że nie stać go na utrzymanie i sprzeda go za złotówkę np. Sasinowi.
pop
2 tyg. temu
Po to właśnie jest ta niby pandemia aby co Polskie to sprzedać obcym !!!!!
...
Następna strona