Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zadłużona gmina znika z map. "Załatwiamy ostatnie sprawy"

2,5 tysiąca mieszkańców, 50 milionów długów - tak w skrócie można opisać gminę Ostrowice w Zachodniopomorskiem. To już ostatnie dni jej istnienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jak informowaliśmy w money.pl, Ostrowice pogrążyły bezmyślne pożyczki, ale i największy atut gminy - przyrodę. (Fot: MARIAN SADKOWSKI/REPORTER)

O bankructwie i likwidacji gminy Ostrowice wiadomo od miesięcy. Zgodnie ze specustawą od nowego roku zostanie włączona do pobliskich gmin Drawsko Pomorskie i Złocieniec.

- Załatwiamy ostatnie sprawy dotyczące gminy Ostrowice. Przekazujemy dokumenty gminom, do których administracyjnie włączony będzie teren Ostrowic. Z dniem 31 grudnia zamykamy drzwi urzędu, gasimy światło" - powiedziała PAP wykonująca zadania i kompetencje organu gminy Agnieszka Wróblewska.

"Największe wyzwanie dla samorządów? Pieniądze" – nie wątpi burmistrz Milanówka

Jak informowaliśmy w money.pl, Ostrowice pogrążyły bezmyślne pożyczki, ale i największy atut gminy. 70 procent jej powierzchni to tereny unijnego programu Natura 2000, a to oznacza, że żaden poważny przemysł tam nie powstanie.

Co likwidacja gminy oznacza dla mieszkańców? - Dla niektórych, zwłaszcza tych z małych wsi, będzie oznaczało to ułatwienie. Nie ukrywajmy, Ostrowice to mała miejscowość, a w Drawsku przy okazji jakiś spraw urzędowych będzie można się na przykład udać do sklepu czy lekarza - tłumaczyła nam Agnieszka Wróblewska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-12-2018

bhutrzy lata pisu a już gminy zaczynają bankrutować!!!!

27-12-2018

lkaTakich samorządowców włodarzy należało by obciążyć za defraudacje i niegospodarność.Dobry gospodarz gospodaruje tym co wypracuje a nie ciągłe … Czytaj całość

27-12-2018

manxGminy to jakieś nieporozumienie ,w dobie komputerów i tego że prawie każdy ma auto i może swoje sprawy załatwiac w powiecie należałoby je jak … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (26)