Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MBL
|

Zakaz hodowli zwierząt na futra. "Jesteśmy zdeterminowani, aby wprowadzić ten projekt"

95
Podziel się:

- Rozmawiałem z ministrem rolnictwa o jego wątpliwościach w sprawie projektu ustawy o ochronie zwierząt. Nie widzę powodów, aby tych rozwiązań miało nie być w Polsce – mówił wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Zakaz hodowli zwierząt na futra. "Jesteśmy zdeterminowani, aby wprowadzić ten projekt"
Miniser Jacek Sasin stoi murem za "5 dla zwierząt" (Twitter, Ministerstwo Aktywów Państwowych)

W rządzie rośnie opór przeciwko pisowskiemu projektowi, który zakazuje hodowli zwierząt na futra. Jak podaje PAP, minister rolnictwa Jak Krzysztof Ardanowski ostrzegł w liście do polityków partii rządzącej, że wprowadzenie zmian zaszkodzi rolnikom, a sama inicjatywa PiS-u zostanie odczytana, jako zdrada wsi.

- Nie dostałem żadnego listy, ale rozmawiałem z ministrem o jego wątpliwościach w sprawie projektu zmiany ustawy o ochronie zwierząt. Pomimo różnicy poglądów, jesteśmy zdeterminowani, aby ten projekt przyjąć. Nie widzę powodów, aby tych rozwiązań w Polsce miało nie być – mówiłw radiowej "Trójce" wicepremier Jacek Sasin.

- Projekt na pewno nie będzie zmieniany. Nie powiem teraz, czy będzie wydłużone vacatio legis. To jest naturalne, że trwa dyskusja. Wokół wielu projektów tak było – dodał minister.

Zobacz także: Rekompensaty dla firm. Morawiecki kieruje wniosek do TK. Müller: przepisy muszą być spójne

Sasin odniósł się też do wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie przygotowania do wyborów korespondencyjnych 10 maja. Sędziowie ocenili, że zlecenie Poczcie Polskiej organizacji wyborów było "nieważne i rażąco naruszało prawo".

- Jestem zdziwiony wyrokiem. Decyzja o poleceniu Poczcie Polskiej przygotowania głosowania zapadła na podstawie ustawy, której nikt nie kwestionował. Decyzja była podyktowana wymogiem chwili, czyli epidemii oraz konstytucyjnego zobowiązania do przeprowadzenia wyborów – wskazał wicepremier.

Jak dodał, rząd przeanalizuje decyzję sądu, a gdy pozna uzasadnienie wyroku, to prawdopodobnie będzie się odwoływać.

Gość "Trójki" odniósł się też do rozmów na temat kryzysu w górnictwie. Na pytanie, czy górnicy pójdą na ostro w negocjacjach z rządem, odpowiedział: - Jestem przekonany, że nasi partnerzy społeczni są odpowiedzialni. Takie wyobrażenie mam po rozmowach, które prowadzimy. Pogotowie strajkowe dotyczy nie tylko górnictwa, ale całej gospodarki na Śląsku. Kryzys przechodzą też branże motoryzacyjna czy hutnictwo. Zmienia się sytuacja w UE, staramy się łagodzić politykę klimatyczną, ale przekonanie panuje takie, że dochodzenie do neutralności musi być szybsze – puentował Jacek Sasin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(95)
ja
3 lata temu
nie ma przyjaznego klimatu dla przedsiębiorców. Zewsząd są atakowani przepisami trudnymi do interpretacji, nowymi obowiązkami, podatkami, podwójnymi składkami zdrowotnymi. Traktuje się ich jak potencjalnych oszustów. Założysz biznes, to za jakiś czas zmienią przepisy i musisz go zamknąć. Nic dziwnego, że ludzie uciekają za granicę pracować lub tam zakładają firmy albo siedzą w szarej strefie. Mimo wszytsko da się zarobić. Wszystko zależy od nas, naszych umiejętności i starań. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emreytura nie jest Ci potzerbna Jest o zarządzaniu pieniędzmi by ludzie mogli się dowiedzieć jak mogą sami zbudować sobie bezpieczeństwo finansowe, a nawet osiągnąć wolność finansową.
TOMEK
3 lata temu
SASIN GDZIE JEST 70 MILIONÓW ZA WYBORY, KTÓRYCH NIE BYŁO ?! BĘDZIESZ SIEDZIAŁ I CAŁA TWOJA RODZINA !!!
G12
3 lata temu
P.Bosak sam z rodziną niech wejdzie do klatki2x2 ipobedzie tydzień we własnych odchodach zaszczuty przekarmiany.zobaczymy jak po tygodniu będzie się czul
STRACENIEC
3 lata temu
Panie Sasin jak chcecie zakazu hodowli norek bo nie humanitarne hoduja, to pytam się gdzie są inspektorzy sanitarne. Może lepiej pozamykac kopalnie nierentowne, a niedoplacac. Ale boicie się goroli ruszyć.
Sloma1986
3 lata temu
Zajęli by się lepiej pilniejszymi sprawami i zrobili coś dobrego dla budżetu kraju, a nie tylko czas marnują na sprawy które powinny być załatwiane przy okazji, gdy mamy pilniejsze tematy do załatwienia jak teraz.
...
Następna strona