Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|
aktualizacja

Zakaz wjazdu do Polski samochodów osobowych zarejestrowanych w Rosji

Podziel się:

Od niedzieli będzie obowiązywał zakaz wjazdu do Polski samochodów osobowych zarejestrowanych w Rosji. Zakaz ten wchodzi w życie dziś o północy - poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Zakaz wjazdu do Polski samochodów osobowych zarejestrowanych w Rosji
Zakaz dotyczy wszystkich samochodów, zarówno tych, które są wykorzystywane komercyjnie, jak i aut prywatnych (East News, Piotr Hukalo)

Na przejściu granicznym z Białorusią w Terespolu odbyła się konferencja prasowa, w której udział wziął szef MSWiA Mariusz Kamiński, zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej insp. Mariusz Gojny oraz komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga.

W związku z opublikowaniem 8 września wytycznych Komisji Europejskiej dotyczącej zakazu wjazdu na teren UE samochodów zarejestrowanych w Rosji zakaz ten na granicy polskiej będzie obowiązywał od jutra i wchodzi w życie dziś o północy - powiedział szef MSWiA.

Kamiński dodał, że oznacza to, że żaden samochód osobowy zarejestrowany w Rosji nie będzie mógł wjechać na teren państwa polskiego.

- Rosyjskie samochody ciężarowe już wcześniej były objęte tym zakazem. Teraz domykamy tę sprawę. Żaden rosyjski samochód do Polski nie wjedzie - zaznaczył szef MSWiA.

Zasada jest prosta - żaden samochód zarejestrowany w Rosji nie może wjechać do Polski

Zakaz dotyczy wszystkich samochodów, zarówno tych, które są wykorzystywane komercyjnie jak i również samochodów prywatnych niezależnie od tego czy właścicielem samochodu jest obywatel Rosji, czy też obywatel innego państwa. Zasada jest taka - samochód zarejestrowany w Rosji nie ma prawa wjazdu do Polski.

Nie tylko Polska. Sojusznicze działania

Podobne regulacje wprowadzili już Litwini, Łotysze, Estończycy i Finowie (choć z pewnymi wyjątkami).

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP