Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|

Zakupy przez internet coraz częściej na raty. "Pomaga" 500 plus

1
Podziel się:

W 2020 roku nie tylko sporo osób przekonało się do internetowych zakupów. Popularność zyskało też zaciąganie na nie kredytów. Jak wynika z udostępnionych money.pl danych firmy PayU, wartość takich zakupów wzrosła w ciągu roku niemal o połowę.

Zakupy przez internet coraz częściej na raty. "Pomaga" 500 plus
Internetowe zakupy? Polacy coraz częściej chcą je zrobić na raty (East News, wp, Piotr Molecki)

Firma PayU zanotowała 45-procentowy wzrost łącznej wartości zakupów opłaconych na raty w stosunku do 2019 r. - wynika z danych udostępnionych money.pl.

Jak mówi Martyna Szczepaniak, szefowa działu kredytów konsumenckich w PayU, wynika to nie tylko ze zwiększonego popytu na zakupy na raty, ale też z tego, że coraz więcej internetowych sklepów proponuje takie usługi.

Sporo klientów spłaca raty dzięki środkom z 500 plus. Z danych PayU wynika, że świadczenie było wskazane jako jedno z dwóch głównych źródeł dochodu (dodatkowe lub główne) przez 17 proc. konsumentów korzystających z rat.

Zobacz także: Zakaz handlu w niedziele. "Wykorzystywanie pandemii do liberalizowania przepisów jest niegodziwe"

Jak wynika z analizy, najczęściej na raty Polacy kupują w sieci sprzęt elektroniczny oraz dobra luksusowe - chociażby biżuterię i zegarki.

Analitycy PayU zauważają też, że w 2020 r. był spory wzrost zainteresowania kredytami na sprzęt sportowy i turystycznym do domowego użytku.

- Kategorią zakupową, w której cały czas dostrzegamy duży potencjał, są e–usługi – w szczególności te związane z samokształceniem i zdrowiem - uważa Martyna Szczepaniak.

- Takie rozłożenie płatności może ułatwić regularne korzystanie z profesjonalnych szkoleń czy kursów udoskonalających - dodaje.

Z kredytów na zakupy w sieci częściej korzystają mężczyźni, którzy stanowią 62 proc. ich odbiorców.

Grupa wiekowa, która najczęściej wybiera zakupy na raty to ludzie w wieku od 25 do 34 lat. Natomiast najmniejszy odsetek użytkowników finansujących zakupy w ten sposób to osoby w przedziale wiekowym 18-24 lata - te stanowiły 11 proc.

Coraz częściej klienci składają wnioski o udzielenie kredytów przez urządzenia mobilne - 60 proc. z nich było złożonych za pomocą smartfonów bądź phabletów (czyli urządzeń nieco większych niż klasyczne smartfony, ale mniejszych niż tablet).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Debt
3 lata temu
Cena tego 500 będzie bardzo wysoka rachunek do spłaty...niebawem