Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|

Zakupy przez internet coraz częściej na raty. "Pomaga" 500 plus

1
Podziel się

W 2020 roku nie tylko sporo osób przekonało się do internetowych zakupów. Popularność zyskało też zaciąganie na nie kredytów. Jak wynika z udostępnionych money.pl danych firmy PayU, wartość takich zakupów wzrosła w ciągu roku niemal o połowę.

Zakupy przez internet coraz częściej na raty. "Pomaga" 500 plus
Internetowe zakupy? Polacy coraz częściej chcą je zrobić na raty (East News, wp, Piotr Molecki)
bEaecSWd

Firma PayU zanotowała 45-procentowy wzrost łącznej wartości zakupów opłaconych na raty w stosunku do 2019 r. - wynika z danych udostępnionych money.pl.

Jak mówi Martyna Szczepaniak, szefowa działu kredytów konsumenckich w PayU, wynika to nie tylko ze zwiększonego popytu na zakupy na raty, ale też z tego, że coraz więcej internetowych sklepów proponuje takie usługi.

Sporo klientów spłaca raty dzięki środkom z 500 plus. Z danych PayU wynika, że świadczenie było wskazane jako jedno z dwóch głównych źródeł dochodu (dodatkowe lub główne) przez 17 proc. konsumentów korzystających z rat.

bEaecSWf
Zobacz także: Zakaz handlu w niedziele. "Wykorzystywanie pandemii do liberalizowania przepisów jest niegodziwe"

Jak wynika z analizy, najczęściej na raty Polacy kupują w sieci sprzęt elektroniczny oraz dobra luksusowe - chociażby biżuterię i zegarki.

bEaecSWl

Analitycy PayU zauważają też, że w 2020 r. był spory wzrost zainteresowania kredytami na sprzęt sportowy i turystycznym do domowego użytku.

- Kategorią zakupową, w której cały czas dostrzegamy duży potencjał, są e–usługi – w szczególności te związane z samokształceniem i zdrowiem - uważa Martyna Szczepaniak.

- Takie rozłożenie płatności może ułatwić regularne korzystanie z profesjonalnych szkoleń czy kursów udoskonalających - dodaje.

bEaecSWm

Z kredytów na zakupy w sieci częściej korzystają mężczyźni, którzy stanowią 62 proc. ich odbiorców.

Grupa wiekowa, która najczęściej wybiera zakupy na raty to ludzie w wieku od 25 do 34 lat. Natomiast najmniejszy odsetek użytkowników finansujących zakupy w ten sposób to osoby w przedziale wiekowym 18-24 lata - te stanowiły 11 proc.

Coraz częściej klienci składają wnioski o udzielenie kredytów przez urządzenia mobilne - 60 proc. z nich było złożonych za pomocą smartfonów bądź phabletów (czyli urządzeń nieco większych niż klasyczne smartfony, ale mniejszych niż tablet).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEaecSWG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Debt
2 miesiące temu
Cena tego 500 będzie bardzo wysoka rachunek do spłaty...niebawem