Trwa ładowanie...
bFdXLbed
Notowania
Przejdź na

Zamieszanie podatkowe. "Do 450 zł dostaniemy paragon z numerem NIP"

- Będą wydane objaśnione podatkowe po rozmowach, które prowadzimy z Ministerstwem Finansów. Zgłaszali się do nas przedsiębiorcy, przede wszystkim z branży księgowej, wytykając nieociągnięcia w związku z możliwością korzystania fakturo-paragonów. Chodzi o pomyłki w numerze NIP czy kwestie związane z tym z zastosowaniem stawek podatkowych. Słynne pytanie, które słyszymy np. na stacji benzynowej, czyli czy potrzebna jest fakturka, nie zniknie. Kwoty poniżej 450 zł dalej będą rozliczane w formie paragonu z numerem NIP – mówił w programie "Money. To się liczy" Jacek Cieplak, z-ca rzecznika MŚP.

18-09-2020
0
0
35
Podziel się
Komentarze (35)
zobacz więcej komentarzy (35)
bFdXLbep
KOMENTARZE
(35)
sadys
rok temu
Zrobili syf, a wystarczyło, jeżeli już chcieli zmian, po prostu wprowadzić obowiązke NIP-u na paragonie w przypadku faktur do paragonu, a nie, zrobili "potworka" z którym czasami nie wiem co mam zrobić, co jest nr FV, czy do JPK dołączyć czy nie ... teraz chyba nie trzeba ... rzygać się chce.
cit
rok temu
Dla pewności zawsze będę brał fakturę. Sprzedającemu np. na stacji benzynowej i tak wszystko jedno.
księgowa
rok temu
na paragonach nie ma wyszczególnionych kwot netto, trzeba wpisując do rejestru zakupu sobie samemu wyliczyć, to jest koszmar w sytuacji dużej ilości takich dokumentów takie to ułatwienie
bFdXLbeH
Andrzej56
rok temu
Jak te paragony zachować przez 10 lat, one wyblakną, znikną po roku, to będzie numer
oplkjh
rok temu
Ważne ,że bronimy praw zwierząt.
...
Następna strona