Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
WZI
|

Zarobki lekarzy. Wiemy, ile dostaną rezydenci

7
Podziel się:

Lekarze rezydenci, w zależności od roku specjalizacji i dziedziny, będą zarabiać od 5478 zł do 5862 zł brutto - wynika z projektu rozporządzenia ministra zdrowia.

Zarobki lekarzy. Wiemy, ile dostaną rezydenci
Nowe stawki dla lekarzy rezydentów. (Flickr, Hospital CLÍNIC CC BY 2.0. Flickr)
bEsjUqad

Rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie wysokości zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarzy i lekarzy dentystów odbywających specjalizację w ramach rezydentury trafiło do konsultacji publicznych.

Wynagrodzenie lekarzy rezydentów zależy od roku specjalizacji i tego, jaką dziedziną medycyny się zajmują.

"Za punkt wyjścia do ustalenia nowych wysokości wynagrodzeń zasadniczych rezydentów przyjęto zwiększenie najniższego wynagrodzenia lekarza odbywającego specjalizację w trybie rezydentury w zwykłej dziedzinie medycyny w pierwszych dwóch latach szkolenia na podstawie przepisów ustawy z 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych" - czytamy w uzasadnieniu projektu.

bEsjUqaf
Zobacz także: Zarobki będą jawne? Sedlak: W Polsce mamy problem kulturowy

Pensja zasadnicza lekarza rezydenta, którego specjalizacja nie znajduje się na liście priorytetowych, będzie wynosiła 5478 zł w pierwszych dwóch latach rezydentury. W trzecim wzrośnie do 5643 zł.

Dla specjalizacji priorytetowych wynagrodzenie brutto będzie wynosić 5752 zł, a po drugim roku 5862 zł.

bEsjUqal

Wśród dziedzin priorytetowych są: anestezjologia i intensywna terapia, chirurgia dziecięca, chirurgia ogólna, chirurgia onkologiczna, choroby wewnętrzne, choroby zakaźne, geriatria, hematologia, kardiologia dziecięca, medycyna paliatywna, medycyna ratunkowa, medycyna rodzinna, neonatologia, neurologia dziecięca, onkologia i hematologia dziecięca, onkologia kliniczna, patomorfologia, pediatria, psychiatria, psychiatria dzieci i młodzieży, radioterapia onkologiczna i stomatologia dziecięca.

Pieniądze na podwyżki dla rezydentów są zabezpieczone w budżecie państwa na rok 2021.

Nowe stawki mają obowiązywać od dnia wejścia w życie rozporządzenia, czyli od 1 lipca 2021 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsjUqaG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
Maciej92
4 tyg. temu
Mam 5 znajomych lekarzy rezydentów, którzy są na drugim roku specjalizacji. Każdy z nich miesięcznie z dyżurami zarabia między 11 000 zł a 15 000 zł w zależności od miesiąca. Jak patrzę jak oni prosperują (budowy domów, nowe samochody, wakacje) i na to co podają media coś mi się tu nie zgadza. Z przekazu medialnego wygląda na to, że jest to grupa zawodowa mało zariabiająca. W realnym życiu są to bardzo bogaci ludzie. Hmm, jest to bardzo ciekawe. Z kolei znajomy lekarz 45 letni wystawił ostatnio swój dom na sprzedaż za 2 miliony złotych. Zastanawiam się dlaczego wszystko jest tak przekłamane.
doktor
miesiąc temu
Mamy czerwiec statystyki ministerstwa zdrowia Lekarze średnia 55 tys pielegniary srednia 9 tys ratownicy 19 tys uważam że mało lekarze 150 tys pielegniary 30 tys ratownicy25 tys i leczenie przez teleporady
Rezydent.
miesiąc temu
MSWiA Wołoska lekarz po specjalizacji 2500 zł brutto za jeden dyżur.
bEsjUqaH
Gość
miesiąc temu
Powinno być tak, że jeśli kształcisz się za pieniądze państwowe, to masz to później przez kilka lat odrobić. Ja nie mówię za miskę ryżu, tylko za godziwe wynagrodzenie, to jest ogrom pracy i nauki bez której nie skończysz studiów. A jak odrobisz to wyjedź i zarabiaj i sto razy tyle a jak nie chcesz pracować w kraju, który cię wykształcił, to płac za studia i wtedy rób co uważasz.
POL
miesiąc temu
Lekarze mało zarabiają ,jak żyją to widać,muszą kraść żeby tak żyć.Gdzie ABW,CBA ......Kartele lekarzy,sędziów itd.,mam nadzieję że to rozwalą .