Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Zarządza informatycznym gigantem. Jego wynagrodzenie przekroczyło 25 mln zł

54
Podziel się:

Janusz Filipiak prezes i założyciel firmy "Comarch" rok 2021 może zaliczyć zdecydowanie do udanych. 25 mln zł — tyle zarobił w ubiegłym roku. 123 mln zł to, zysk netto dla akcjonariuszy spółki.

Zarządza informatycznym gigantem. Jego wynagrodzenie przekroczyło 25 mln zł
Janusz Filipiak ma powody do zadowolenia (East News, Andrzej Iwanczuk/REPORTER)

Firma Comarch specjalizująca się w projektowaniu i wdrażaniu zaawansowanych systemów informatycznych bije kolejne rekordy, jeżeli chodzi o wyniki finansowe.

"Puls Biznesu" informuje, że prezes firmy Janusz Filipiak w ubiegłym roku zarobił w sumie 25 mln zł. To rekord, jego wynagrodzenie było o 35 proc. wyższe niż w 2020 roku,

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz także: Prezes NBP do zmiany? "Zabiera wiarygodność całej polityce gospodarczej"

Przychody spółki przekroczyły 1,6 mld zł, a akcjonariusze jednostki dominującej uzyskali 123 mln zł zysku — wylicza "Puls Biznesu".

Wyniki przełożyły się także na wynagrodzenia, nie tylko prezesa firmy. Zarząd Comarchu zarobił w sumie w ubiegłym roku ponad 39 mln zł, a menedżerowie dostali ponad 31 mln zł.

Comarch zatrudnia prawie 7000 specjalistów. W Polsce są to przede wszystkim programiści, inżynierowie systemowi, analitycy, konsultanci, szkoleniowcy i menedżerowie. Firma jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od roku 1999.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(54)
pd_
rok temu
A co, prawo Filipiaka: "każdego seniora można zastąpić skończoną ilością studentów", przestało działać w Comarchu?
ByłyManagemen...
2 lata temu
Bez pracowników ta firma padnie. Rozwiązania nie są takie cacy, a problemów jest więcej niż pracowników i zleceń, to tylko piękny obrazek tylko na zewnątrz, a pisanie jak patykiem na wodzie zawsze internet czy papier przyjmie z ochotą. Chwalenie się zyskami i dorabiając się na plecach pracowników, których się nie docenia, to chipokryzja i dyletanctwo samej góry. Trwaj chwilo, bo ona nie będzie wieczna. Na szczęście mniejsze firmy IT słuchają i doceniają swoich pracowników i potrafią płacić juniorom b.dobrze, a doświadczonym programistom od 21-31k brutto. Bo w firmie pracownicy, leader team są zawsze na 1 miejscu, a zarząd i departamenty managementu, sztuczne stanowiska managerów to ostateczne i niepotrzebne ogniwa.
Zenada
2 lata temu
Macie się czym chwalić firma udus płacą grosze zatrudniają praktykantów biura jak boxy dla myszy i ciągła presja o wyniki a podwyżek brak pip powinien nawiedzić ta firme
Nicky
2 lata temu
Już naprawdę przestańcie epatować tymi wysokimi zarobkami bo to zaczyna denerwować.
Janusz
2 lata temu
Niestety jego wysokie zarobki są dzięki wykorzystywaniu swoich pracowników. Większość programistów Comarch ma stawki 4-5k brutto. Więc zarabia około 500 razy mniej od swojego prezesa. Co daje najwyższą dysproporcję Januszowania w Polsce. Ostatnio na podwyżki czekało się 3 lata i wynosiły około 10 % co daje około 3% rocznie. Sam prezes daje sobie 35% mimo że się już nie rozwija, w przeciwieństwie do swoich pracowników.
...
Następna strona