Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Zaszczepieni Węgrzy pójdą na dyskotekę. Przywileje dla odpornych na COVID-19

55
Podziel się

Węgry zdecydowały się na konkretne przywileje dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19. Zaświadczenie o szczepieniu będzie upoważniało do korzystania z wiele zamkniętych dotąd branż gospodarki. Przedsiębiorcy, którzy nie będą się do tego stosować, mogą liczyć się z surowymi karami. Czy to początek nowego europejskiego trendu?

Zaszczepieni Węgrzy pójdą na dyskotekę. Przywileje dla odpornych na COVID-19
Dzięki zaświadczeniu o szczepieniu Węgrzy będą mogli odwiedzać m.in. dyskoteki (Getty Images, UniversalImagesGroup)
bDZfKoHV

Węgry otwierają się, ale tylko dla osób zaszczepionych. - Po zaszczepieniu 4 mln (osób), co moim zdaniem nastąpi w środę-czwartek w przyszłym tygodniu, otworzymy szeroki wachlarz usług dla osób, która mają zaświadczenie o ochronie (przed koronawirusem poprzez szczepienie lub przebycie Covid-19) – powiedział w ubiegłym tygodniu premier Wiktor Orban.

Osoby zaszczepione będą mogły odwiedzać teatry, imprezy taneczne i muzyczne, cyrki, kina, siłownie, pływalnie, kąpieliska publiczne, lodowiska, ogrody zoologiczne, wesołe miasteczka, muzea, biblioteki, a także imprezy sportowe. Będzie też można otworzyć dla osób z zaświadczeniem hotele i sale restauracji oraz kawiarń. Przedsiębiorcy, którzy nie będą stosować się do tych zaleceń, mogą liczyć się z surowymi karami.

Zobacz także: Banki wprowadzają dodatkowe opłaty. Coraz trudniej o darmowe konto
bDZfKoHX

Węgry konsekwentnie luzują obostrzenia wraz z rosnącym procentem zaszczepienia całej populacji. W tej chwili na Węgrzech przynajmniej jedną dawką zaszczepiono około 40 proc. populacji.

Polski rząd na razie nie zdecydował się na podobne rozwiązania dla osób, które dotąd zostały zaszczepione w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZfKoIy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(55)
nnnn
6 dni temu
Węgrzy pójdą na dyskotekę... wcale się nie dziwię. Na Titanicu też grano do końca.
warmian
7 dni temu
co jest w szczepionkach skoro badania i życie potwierdzają ze zaszczepiony może zachorować, może ciężko to przeżyć lub nie przeżyć, może też zarażać ale w dalszym ciągu jest nachalna promocja szczepień i segregacja przywilejami dla zaszczepionych mimo że są zaszczepieni ale nic to nie zmienia??? ale szczepić szczepić i jeszcze raz szczepić co tam jest???
tak miało być
7 dni temu
Faszyzm nas dopadł !
bDZfKoIz
Ktoś
7 dni temu
Kupię zaświadczenie o zszczepieniu...
bas
1 tyg. temu
Szepienie nie chroni przed zachorowaniem, ani lagodnym przebiegiem. Przyklad k. krawczyka 2 dawki i mimo to wyladowal w szpitalu na covid w ciezkim stanie. Cos musi byc ciekawego w tych preparatach, ze tak bardzo chca to wszystkim wstrzykiwac. Ale jest jeszcze konstytucja RP eksperyment medyczny nie moze byc przymusowy i jest zakaz dyskryminacji z jakiejkolwiek przyczyny
...
Następna strona