Notowania

gospodarka
15.03.2019 18:45

Zatrzymanie Michała Lisieckiego. Jest wniosek o areszt

Do wrocławskiego sądu wpłynął wniosek o tymczasowe aresztowanie Michała Lisieckiego - prezesa wydawcy "Wprost" oraz "Do Rzeczy". Lisiecki jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Michał Lisiecki doprowadzany na posiedzenie wrocławskiego sądu. (Fot: Jan Karwowski)

Wrocłąwski Sąd Okręgowy poinformował, że w piątek wpłynęły dwa wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztu. Dotyczą Michała Lisieckiego oraz dla Wiolety R.

Oboje zostali zatrzymani w czwartek, razem z dwoma innymi osobami, w sprawie wyłudzeń blisko 29 mln zł z firmy zajmującej się remontami linii kolejowych.

Lisieckiemu prokuratura postawiła zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, spowodowania szkody w wielkich rozmiarach oraz dopuszczenia się przestępstw skarbowych.

Oglądaj też: Brexit to chaos i katastrofa. Kaźmierczak: Dzięki temu wrócą do nas emigranci

Zatrzymani podejrzewani są o to, że na podstawie pozornych umów i ustnych porozumień wystawiali fikcyjne faktury VAT i wyprowadzali pieniądze z masy upadłościowej spółki. Wcześniej w ramach tego samego postępowania zatrzymano już pięć osób, w tym samego syndyka.

W czwartek po południu jego prawniczka poinformowała, że Lisieckizgadza się na publikowanie jego wizerunku i nazwiska. Wieczorem spółka PMPG wydała oświadczenie w sprawie zatrzymania.

- Z dużym zaskoczeniem przyjęliśmy informację Prokuratury Krajowej o zatrzymaniu i postawieniu zarzutów prezesowi PMPG - Michałowi Lisieckiemu. Wierząc głęboko w bezpodstawność zarzutów, co - jak myślimy - szybko zostanie dowiedzione, liczymy na jak najszybsze, drobiazgowe wyjaśnienie całej tej sprawy - czytamy w oświadczeniu.

Jak twierdzą przedstawiciele PMPG, lisiecki już 5 miesięcy temu zgłaszał się do prokuratury i chciał zeznawać w sprawie, w związku z którą został w czwartek zatrzymany. Wtedy jednak śledczy "nie byli zainteresowani".

- Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że niezależność wydawanych przez Michała Lisieckiego tygodników nie zawsze budziła sympatie. Chcemy wierzyć, że zaistniała sytuacja nie ma związku z ingerencją w wolność słowa - czytamy w oświadczeniu PMPG.

Michał Lisiecki jest założycielem oraz prezesem firmy PMPG Polskie Media. Wydaje ona m.in. "Wprost" oraz "Do Rzeczy". - Wydawca, menadżer, przedsiębiorca, ekspert rynku mediów i komunikacji marketingowej, promotor przedsiębiorczości, w tym przede wszystkim przedsiębiorczości młodych - czytamy o przedsiębiorcy na stronie PMPG.

Ciekawostką jest, że "Wprost" i "Do Rzeczy" są w trójce magazynów, w których najchętniej reklamy kupują Spółki Skarbu Państwa - tak wynika z raportu, do którego dotarł portal Wirtualnemedia.pl,. Oprócz tych dwóch tytułów na podium są jeszcze "Sieci Prawdy".

Spółki państwowe regularnie od 2015 roku zwiększają wydatki reklamowe w magazynach. W 2016 r. było to 73,6 mln zł, w 2017 r. – 84,49 mln zł, w 2018 r. ponad 111 mln zł. Oznacza to wzrost wydatków o 80 proc. w porównaniu do 2015 r. Jednym z największych beneficjentów tej zwyżki na nakłady reklamowe w magazynach, w których wydawcą jest Michał Lisiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, cba
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-03-2019

Brrrr zimnoAresztuje się właściciela gazet Wprost i do Rzeczy za przynależno$ć do grupy przestępczej. A ja się pytam kiedy będzie zaaresztowane kierownictwo CBOS … Czytaj całość

16-03-2019

zomoOsilek w kominiarce - jak w krajach Trzeciego Swiata . A Polacy sie ciesza , bo osilki w kominiarkach daja im poczucie bezpieczenstwa .

15-03-2019

EoiiiiI co z tego.... 😀 Zarzut 29 mln Kaucja 1mln oby Wyrok 5lat w zawieszeniu Gdyby to było USA 🇺🇸 dostał by taki Pajac 100lat to może by się zastanowił

Rozwiń komentarze (3)