Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|

Roman Giertych zabrał głos. Odpowiada w mediach społecznościowych na zarzuty

363
Podziel się:

Nie odniosę się jeszcze do politycznego aspektu sprawy, bo nie mam sił. Dziękuję wszystkim za wsparcie i tyle przejawów sympatii dla mnie i mojej rodziny – napisał Roman Giertych w pierwszym tak obszernym od wyjścia ze szpitala wpisie w mediach społecznościowych.

Roman Giertych zabrał głos. Odpowiada w mediach społecznościowych na zarzuty
(WP Studio, WP Studio)
bETzKqsB

Roman Giertych we wpisie na FB zabrał głos w sprawie, w której funkcjonariusze CBA dokonali przeszukania jego domu i kancelarii – w wyniku czego stracił przytomność i trafił do szpitala.

Przekonuje, że prokurator odczytał mu zarzut działania na szkodę Polnordu przy prawnej pomocy w transakcji nabycia wierzytelności od Prokomu w stosunku do m.st. Warszawy i MPWiK oraz że pieniądze, które otrzymał za tę pomoc rzekomo przywłaszczył, bo zdaniem prokuratury pomoc prawna była pozorna.

bETzKqsD

Pisze, że zarzut ten odczytano mu, gdy był już nieprzytomny.

Zobacz także: Roman Giertych zatrzymany. Radosław Sikorski się zdenerwował: "w jakim państwie my żyjemy?"

- Nie odczytano mi żadnego zarzutu dotyczącego działek pod Poznaniem. I trudno, aby mi ktoś to zarzucał, bo nie obsługiwałem prawnie tej transakcji i nie wystawiłem w tej sprawie żadnej faktury – pisze.

bETzKqsJ

Spółki pośredniczące nie są niczym nietypowym

Odniósł się również do pytania o to, dlaczego do transakcji dobrano spółki pośredniczące?

- Duże firmy deweloperskie zawsze działają poprzez spółki celowe, aby ograniczać ryzyka. W tym przypadku oczywistym motywem było rozłożenie ryzyka podatkowego, gdyż transakcja miała miejsce przed wyrokiem TSUE, który przesądził brak podstaw do naliczania VAT od tego typu transakcji – wyjaśnił.

bETzKqsK

Dodał, że "spółki celowe wykorzystywane są przy wielu dużych transakcjach finansowych".

- Zwykle mają kapitał 5000 złotych. Przykładowo taką spółkę na podstawie pełnomocnictwa od Jarosława Kaczyńskiego założył Gerald Birgfellner do wybudowania dwóch wież – pisze.

Przypomnijmy, że 16 października do domu Romana Giertycha oraz m.in. Ryszarda Krauze weszli funkcjonariusza CBA. Prokuratura w Poznaniu postawiła zarzuty 12 podejrzanym. Dotyczą przywłaszczenia i wyprowadzenia 92 mln zł ze spółki Polnord na przełomie 2010 i 2014 roku. Wśród nich, obok Romana Giertycha są członkowie zarządu Polnordu i współpracownicy Giertycha – Piotr Ś. i ochroniarz Sebastian J., a także Ryszard Krauze.

bETzKqsL
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETzKqte
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(363)
Janek
rok temu
Zatrzymanie pana Giertycha, Czarneckiego, Nowaka [ps Zegarek] i im podobnych to tragedia narodowa. Przecież to ulubieni poplecznicy platformy. Jak ten PIS mógł na to pozwolić. Trzeba natychmiast poskarżyć się w Radzie Europy, Unii Europejskiej i napisać o tym do Sorosa i Joe Bidena. No i Niemców powiadomić chociaż oni to już wiedzą. To nie fair gra PISu... Z przeciętnym obywatelem pewne kasty robiły co chciały, dlaczego pewni ludzie uważający siebie sami za nadzwyczajnych ? - nie mogą być traktowani jak przeciętny obywatel. = Grodzki też polityczny 120 osób złożyło zeznanie że brał łapówki żerował na chorych? Jego zastępca w szpitalu już 15 lat jest na zwolnieniu i sąd nie może go osadzić ten z metra Cięty ! POwinien być zniesiony imunitet wtedy Adamowicz, Grodzki i Rozprawa i wyrok... ------ Skoro cała adwokatura się lęka, to znaczy, że jak to mówią fachowcy: sprawa jest rozwojowa! Gdybyż to jeden Giertych był papugą mafii?! A tu całe kancelarie uwikłane w kradzież domów, a rabunek mienia, w robienie upadłości! Nerwowo się robi. Od dawna miałem przekonanie, że w wielu przypadkach zmiana miejscami obrońcy i oskarżonego, mogłaby jedynie spowodować zwiększenie wyroku końcowego.... = Zobaczcie miłośnicy PO żeby dobrze rządzić nie potrzeba krasc PIS pokazuje ze prawo bedzie respektowane !!!!!!!!
Oluś
rok temu
Kasta kradnie, kasta nietykalnych może się skończy wreszcie. Stawki adwokatów są horrendalne może uciszają sumienia. Sędziwe, adwokaci, notariusze teoretycznie powinni to być ludzie zaufania publicznego ale czy są. Może Panowie Sekielscy zrobią film "Tylko nie miej kontaktu z wymiarem sprawiedliwości".
Do wora z nim...
rok temu
W końcu prawdziwi złodzieje będą osądzeni a nię tylko tacy co kradną cukierka w supermarkecie...Przerażające, ilu POpiera przekręty.... nowak puszcza pare, kto nastepny ? ---- Szkoda mi TVN-ów, odpadł im p. Giertych, kolejny dyżurny ekspert od patriotyzmu, moralności uczciwości. Poprzednio odpadli eksperci od tych spraw, a niemalże nie wychodzili ze studia TVN-u. p. Kijowski – okazał się pospolitym hochsztaplerem. A pamiętam jak w TVN leciała często piosenka „przez miasta i wioski prowadź nas Kijowski ….”. Kolejny ekspert od moralności, oczywiście innych, a nie swojej, odpadł p. Niesiołowski. Okazał się wielkim amatorem darmowych usług seksualnych. Kolejny ekspert p. Marcinkiewicz, okazał się zatwardziałym alimenciarzem. Ostali się ino dla TVN-ów wielce zasłużony dla polskiego ruchu LBGT p. Margot i błyskotliwa posłanka PO – p. Jachira.--
bETzKqtf
krzysztof mok...
rok temu
PIS nie wybaczy Giertychowi ujawnienia korupcji i próby wymuszenia olbrzymiej łapówki od Leszka Czarneckiego przez Prezesa KNF Chrzanowskiego, przydupasa i protegowanego prezesa NBP Adama Glapińskiego. Uważacie że te wyłudzone 40 milionów miało pójść do małego chłopca czy do jego mocodawcy - GLAPY i PIS. Glapiński nigdy nie odpuszcza i aktualnie niszczy wrogów którzy nie dali się opodatkować, Od początku lat 90 był księgowym PC i PIS. i zbierał kasę, relacje z Pacukiem (KB) i Tuderkiem (Budimeks) pozwoliły mu zarobić pierwszą dużą kasę. Miał koncepcję zrobienia prezesem NBP Żemka zatrzymanego i skazanego w sprawie FOZZ - za co chciał się mu zrewanżować? Giertych sam funkcjonował i zna strukturę łapówkarsko towarzyskich powiązań w PIS, i jedyne co na niego znależli to rzetelną obsługę spółek grupy Krauzego - pytanie do racjonalnie myślących czytelników - czy adwokat bierze odpowiedzialność karną za decyzję spółek którym doradza? Przyjrzyjcie się aktualnej liście podmiotów współpracujących z Orlenem i na procedury zakupów - i zobaczcie gdzie kasa jest pogrzebana.
PO
rok temu
pytanie kiedy Tusk będzie rozliczony ? czekamy na Tuska !? Najbardziej zaufani POdostawali dobrze płatne POsadki w Brukseli !? Kiedy się POsypią ... !?
...
Następna strona