Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Zbigniew Stonoga w Polsce. Nie dostał azylu w Holandii i Norwegii

97
Podziel się

Zbigniew Stonoga został sprowadzony do Polski z Holandii. Samolot z zatrzymanym wylądował na Okęciu. Stonoga podejrzany jest o wielomilionowe oszustwa na szkodę darczyńców fundacji charytatywnej.

Zbigniew Stonoga w Polsce. Nie dostał azylu w Holandii i Norwegii
Lądowanie samolotu ze Zbigniewem Stonogą na Okęciu (PAP, Mateusz Marek)
bEqvLfnp

Zbigniew Stonoga został sprowadzony do Polski. Najbliższy czas spędzi w areszcie. ”Zbigniew S., podejrzany o szereg poważnych przestępstw, w tym wielomilionowe oszustwa na szkodę darczyńców fundacji charytatywnej oraz grożenie śmiercią pracownikom wymiaru sprawiedliwości, został dziś (2 czerwca 2021 roku) sprowadzony do Polski. Zostanie osadzony w areszcie do dyspozycji sądu i prokuratury” – poinformowała w komunikacie Prokuratura Krajowa.

Holenderski sąd zgodził się na deportację Polaka do kraju. Stonoga jest ściągany siedmioma Europejskimi Nakazami Aresztowania. Stonoga jest podejrzany m.in. przywłaszczenie ponad 5,6 mln złotych na szkodę swoich partnerów biznesowych i darczyńców fundacji charytatywnej zbierającej pieniądze na chore dzieci. Prokuratura zarzuca mu także wyłudzenie kilku milionów złotych podatku VAT, wyprowadzenie z zarządzanej przez niego spółki majątku o wartości 42 mln zł, a także pranie brudnych pieniędzy

bEqvLfnr

Prokuratura Krajowa poinformowała również o zarzutach kryminalnych wobec Stonogi. ”W jednej ze spraw jest podejrzany o grożenie pozbawieniem życia kierownikowi ambulatorium w krakowskim areszcie, a także dewastowania mienia publicznego. W innej – o podobne groźby wobec dyrektora Zakładu Karnego w Siedlcach, a także atak na przesłuchującą go prokurator, w którą rzucił butelką i usiłował przewrócić na nią biurko" – informuje w komunikacie Prokuratura Krajowa.

Zobacz także: Wysoka inflacja. Minister Semeniuk: Problem? Jaki problem?

Zbigniew Stonoga wyjechał z Polski najpierw do Norwegii, gdzie wystąpił o azyl polityczny. Norwedzy odmówił jednak przyznania mu tego statusu. Następnie ubiegał się o azyl polityczny w Holandii, ale władze tego kraju również nie przychyliły się do jego prośby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqvLfnS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(97)
zwykly chlop
2 miesiące temu
no coz tak nas obrazal wyzywal od najgorszych i teraz przyjdzie jesc jemu nasz polski chleb
Hans
2 miesiące temu
Pokaz siły naczelika i spółki!
Stefan
2 miesiące temu
Do Putina albo na Białoruś trzeba było lecieć
bEqvLfnT
zwolennik
2 miesiące temu
obrażał urzędników PIS, a to jest to samo, co obrażać Polskę..
Frank
2 miesiące temu
Co do oskarzen to nie wiem, ale od lat, Naczelnik Panstwa, ostrzy sobie to i tamto na Zbysia, za ujawnienie matactw gospodarczych i sklonnosci seksualnych naszego Zbawcy. Zeby go tylko seryjny samobojca nie dopadl, bo urazone pe\d=z,ie sa bardzo msciwe.
...
Następna strona