Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zemsta pracownicy. Odchodząc wyczyściła ważne dane byłemu pracodawcy

7
Podziel się

Zemsta potrafi przyjąć różne formy. 58-letnia pracownica jednej z brytyjskich firm, tuż po tym, gdy została zwolniona, usunęła z niej ważne dane. Doprowadziło to do upadku przedsiębiorstwa.

Zemsta pracownicy. Odchodząc wyczyściła ważne dane byłemu pracodawcy
(Pexels)
bErNFnph

Brytyjka Danielle Bulley była dyrektorem firmy Property Press. Po restrukturyzacji, okazało się, że nie ma miejsca dla niej w nowej organizacji. W geście zemsty kobieta usunęła ok. 5 tys. ważnych plików z konta firmowego na Dropboxie.

Okazało się, że skasowanych danych nie da się odzyskać, a poszkodowana firma musiała zakończyć działalność, tracąc niemal 100 tysięcy funtów.

- Byli pracownicy mogą stanowić poważne ryzyko dla firmy, ponieważ znają jej infrastrukturę informatyczną oraz obowiązujące w niej procedury. Taka wiedza ułatwia dokonanie cyberataku wymierzonego przeciwko byłemu pracodawcy - komentuje Mariusz Politowicz z firmy Marken dystrybutora rozwiązań Bitdefender w Polsce.

bErNFnpj

- Za każdym razem, kiedy pracownik opuszcza organizację, dobrze jest sprawdzić czy posiadał dostęp do haseł oraz wrażliwych informacji. Osobną kwestią jest częste zmieniane haseł, a także stosowanie dodatkowych metod uwierzytelniania - dodaje.

Kobieta przyznała się do winy. Danielle Bulley została skazana za swój czyn na 18 miesięcy prac społecznych.

Zobacz także: Obejrzyj: Wakacje a bezpieczeństwo. Na co trzeba uważać?
bErNFnpp

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErNFnpK
bezpieczeństwo
firma
KOMENTARZE
(7)
uczciwyPCiSow...
6 miesięcy temu
Prezes tej sieci też powinien był zostać skazany na prace społeczne. W Polsce by tak nie było. Ale tak to wygląda w lewackich krajach Zachodu, których jedyną zaletą jest możliwość chodzenia do gimnazjum. Wspiera się tylko bogatych i cwanych.
Mohicanin
rok temu
Brawo dziewczyno!!!!
Kkkkk
rok temu
Ciekawe co mają powiedzieć Ci którzy przez nią stracili miejsce pracy....
bErNFnpL
Ktos
rok temu
I bardzo dobrze zrobila bo pracodawcy potrafia byc bardziej msciwi
Sue
rok temu
Good job !