Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bezpieczeństwo
29.06.2020 10:36

Zemsta pracownicy. Odchodząc wyczyściła ważne dane byłemu pracodawcy

Zemsta potrafi przyjąć różne formy. 58-letnia pracownica jednej z brytyjskich firm, tuż po tym, gdy została zwolniona, usunęła z niej ważne dane. Doprowadziło to do upadku przedsiębiorstwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pexels)

Brytyjka Danielle Bulley była dyrektorem firmy Property Press. Po restrukturyzacji, okazało się, że nie ma miejsca dla niej w nowej organizacji. W geście zemsty kobieta usunęła ok. 5 tys. ważnych plików z konta firmowego na Dropboxie.

Okazało się, że skasowanych danych nie da się odzyskać, a poszkodowana firma musiała zakończyć działalność, tracąc niemal 100 tysięcy funtów.

- Byli pracownicy mogą stanowić poważne ryzyko dla firmy, ponieważ znają jej infrastrukturę informatyczną oraz obowiązujące w niej procedury. Taka wiedza ułatwia dokonanie cyberataku wymierzonego przeciwko byłemu pracodawcy - komentuje Mariusz Politowicz z firmy Marken dystrybutora rozwiązań Bitdefender w Polsce.

- Za każdym razem, kiedy pracownik opuszcza organizację, dobrze jest sprawdzić czy posiadał dostęp do haseł oraz wrażliwych informacji. Osobną kwestią jest częste zmieniane haseł, a także stosowanie dodatkowych metod uwierzytelniania - dodaje.

Kobieta przyznała się do winy. Danielle Bulley została skazana za swój czyn na 18 miesięcy prac społecznych.

Obejrzyj: Wakacje a bezpieczeństwo. Na co trzeba uważać?

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bezpieczeństwo, firma, dane, dropbox, wielka brytania
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-06-2020

KasiaJeżeli pracodawca był wyzyskiwaczem, chciwym oszustem to bardzo dobrze zrobiła. Myślę że musiał się wobec niej zachować nieuczciwie i chamsko skoro … Czytaj całość

29-06-2020

SadPowinna posiedzieć co najmniej 5 lat, widzę że prawo tam jest tak samo ujowe jak u nas.

29-06-2020

MohicaninBrawo dziewczyno!!!!

Rozwiń komentarze (6)