Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

"Źle się dzieje w nadzorowanych przez Pana partię spółkach". Związkowcy apelują do Kaczyńskiego, by ukrócił kolesiostwo

342
Podziel się:

Alternatywa Związkowa apeluje do Jarosława Kaczyńskiego, by ukrócił prywatne folwarki, jakie ze spółek skarbu państwa uczynili sobie ludzie blisko związani z PiS. Uważają, że "kwitnie nepotyzm i kolesiostwo", a prawa pracowników są naruszane. Szczególną uwagę prezesa związkowcy chcą zwrócić na dwie spółki.

Alternatywa Związkowa stawia zarzut, że PiS rozdaje ważne stanowiska w spółkach skarbu państwa po znajomości - również osobom bez kompetencji
Alternatywa Związkowa stawia zarzut, że PiS rozdaje ważne stanowiska w spółkach skarbu państwa po znajomości - również osobom bez kompetencji (East News)

Źle się dzieje w nadzorowanych przez Pana partię spółkach. Kwitnie nepotyzm, kolesiostwo, awansowanie na wysokie stanowiska osób pozbawionych kompetencji, a związanych z kierowaną przez Pana partią. Jeżeli Pana celem jest służba krajowi, a nie tylko swojej partii, to liczymy, że wymusi Pan na rządzie odpartyjnienie spółek skarbu państwa – tak zaczyna się apel, z którym do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wystąpiła Związkowa Alternatywa.

Przypomnijmy, że jest to nowa centrala związkowa. Zarejestrowana została w czerwcu 2019 r. i w zamyśle ma być alternatywą dla OPZZ i Solidarności. Przewodniczącym został Piotr Szumlewicz, a wiceprzewodniczącą Monika Żelazik.

Autorzy odezwy zwrócili uwagę prezesa na dwie firmy, w których dochodzić ma do "działań antypracowniczych i bulwersującego bezprawia". Pierwszą jest Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL), której prezes Mariusz Szpikowski "traktuje firmę jak swój folwark. Zwolnił dyscyplinarnie 40 osób, dyskryminuje część związków zawodowych". Szpikowski został też oskarżony o stosowanie mobbingu.

Zobacz także: Obejrzyj: Bańka mieszkaniowa? Ekspert: "musiałoby być o kilkadziesiąt procent drożej"

Związkowa Alternatywa apeluje też o interwencję w Poczcie Polskiej. Jej prezes Przemysław Sypniewski został w piśmie oskarżony o to, że zwolnił dyscyplinarnie lidera związkowego tylko a to, że ten wyrażał podejrzenie, że firmie grozi upadłość.

- Mamy nadzieję, że nie pozostanie Pan ślepy na nieprawidłowości, za które odpowiadają ludzie związani z Pana partią. W spółkach skarbu państwa i przedsiębiorstwach państwowych wciąż czekamy na prawo i sprawiedliwość – zakończyli swój apel związkowcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(342)
Nina
4 lata temu
O Lotosie nikt nie wspomina? Tam dopiero się dzieją cuda na kiju.
Co ukrócić
4 lata temu
Haha. Ukrocic kolesiostwo. To jakby widzowi powiedzieć odpuść sobie niedzielną tacę...
apis
4 lata temu
kawalerku pora wstać i wyjść - jesteś nikim samotniku - gdzie twoja rodzina -żona ,dzieci ,wnuki - mały niewidoczny osobnik zastawiany przez goryli z każdej strony - człowiek uczciwy nie chowa sie za plecami gorylowców ,odwagi niski ,samotny i odrzucony
Darek
4 lata temu
Sami tego chcieli, jaka zmiana tacy kolesie. Teraz powinniście się domyśleć kim jesteście dla waszej zmiany. Płaćcie i możecie sobie popłakać, pewnie przypomną sobie o was przed następnymi wyborami.
Kika
4 lata temu
Marzenia ściętej głowy. Zastosują jak już wszystko rozkradna
...
Następna strona