Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZ
|
aktualizacja

Zmarł Piotr Soyka, prezes grupy Remontowa Holding

3
Podziel się:

Piotr Soyka zmarł w swoim mieszkaniu w Sopocie. Twórca i wieloletni prezes grupy Remontowa Holding miał 76 lat.

Piotr Soyka, założyciel i prezes Remontowa Holding.
Piotr Soyka, założyciel i prezes Remontowa Holding. (PAP)

Z Gdańską Stocznią "Remontowa" Piotr Soyka był związany od 1972 roku. W latach 1980 - 1983 zarządzał stocznią remontową w Świnoujściu, po czym wrócił do poprzedniego zakładu, gdzie objął stanowisko dyrektora ds. produkcji.

Prezesem gdańskiej stoczni Soyka został w 1989 r. W ciągu 20 lat doprowadził do jej restrukturyzacji i przekształcenia z przedsiębiorstwa w grupę Remontowa Holding.

Prezesem grupy był do roku 2013.

Zobacz także: Oglądaj też: Bon turystyczny. Słabe zainteresowanie przedsiębiorców

W 2002 roku Soyka został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju przemysłu stoczniowego.

W 2009 roku znalazł się na liście najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost", a w 2014 zajął 2 miejsce na liście najlepiej zarabiających mieszkańców Gdańska, opublikowanej przez "Gazetę Wyborczą".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
slow
3 lata temu
Prezesem nie Grupy, a Gdańskiej Stoczni Remontowej im. J. Piłsudskiego był do roku 2013. Od tego czasu, aż do śmierci był prezesem Remontowa Holding SA, w skład, której wchodzi m.in. GSR - co warto dodać, jedna z największych i najlepszych stoczni remontowych na świecie, gdzie rocznie średnio ok. 200 statków jest tam przebudowywanych, modernizowanych i remontowanych.
Janusz
3 lata temu
Wspaniały człowiek miałem Go okazję spotkać służbowo, wiele zrobił dobrego dla mojej instytucji, zostały mi zdjęć z Nim i dedykacja w książce z podpisem. Miałem dla Niego wielkie uznanie. Żegnaj Prezesie!
Mirek
3 lata temu
To nie było samobójstwo.hm. 76 latek i bogaty. Dziwne rzeczy się w Gdańsku dzieją. Komuś chyba nie na rękę było Ze Remontowa tak dobrze Stoi. Hm. Komu. Niemcy płaczą stocznię padają...coś tu śmierdzi ...Lepperem. Gen. Petelicki..