Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Zmiana czasu 2019. Kiedy będziemy spali o godzinę krócej?

3
Podziel się:

Tegoroczna zmiana czasu z zimowego na letni zbliża się wielkimi krokami. Sprawdź, kiedy będziemy spali o godzinę krócej. Najbliższa zmiana czasu będzie jedną z ostatnich?

Zmiana czasu 2019. Kiedy będziemy spali o godzinę krócej?
Zmiana czasu 2019. Kiedy będziemy spali o godzinę krócej? (iStock.com)
bECOTCPp

Zmiana czasu 2019

Zmiana czasu z zimowego na letni w 2019 r. nastąpi w nocy z soboty 30 na niedzielę 31 marca. W tę jedną noc będziemy spali krócej, ponieważ wskazówki naszych zegarków przestawimy z godziny 2:00 na 3:00.

Przesunięcie wskazówek zegara o godzinę "do przodu" sprawia, że zachód Słońca następuje godzinę później. Większość urządzeń elektronicznych, m.in. telefony komórkowe, tablety, komputery i zegarki elektroniczne skorygują zmiany w sposób automatyczny.

bECOTCPr

Zmiana czasu z zimowego na letni w 2019 r. jedną z ostatnich?

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez ekspertów Unii Europejskiej, zdecydowana większość mieszańców Europy - 84%, jest za zniesieniem zmiany czasu z zimowego na letni i odwrotnie. Komisja Europejska zaproponowała więc, by ostatnia obowiązkowa zmiana czasu nastąpiła właśnie 31 marca br. Następnie każdy z krajów członkowskich zdecydowałby, w którym z czasów pozostanie — letnim, czy zimowym (astronomicznym).

Jednak większość krajów Wspólnoty decyzji jeszcze nie podjęła. - Te decyzje są akceptowalne społecznie, mamy tego świadomość. Wydaje się, że to, co zaproponowała pierwotnie prezydencja austriacka, żeby do zmiany czasu doszło już w przyszłym roku na wiosnę, nie uzyskało akceptacji praktycznie większości państw Unii Europejskiej - wyjaśniał w grudniu ur. szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Padł więc kolejny odleglejszy termin wprowadzenia proponowanych zmian. Jako datę odejścia od tradycji zmiany czasu zaproponowano 1 kwietnia 2021 roku.

bECOTCPS
KOMENTARZE
(3)
już niedługo!
3 lata temu
Nie patrzeć na zachód! Sprawy trzeba brać we własne ręce! Dziś Sejm, jutro Senat, a pojutrze podpis Prezydenta RP!! I ustawa o stałym czasie letnim wchodzi w życie od 31.03.2019 ( ostatnia zmiana czasu z godz.2 na 3 ).
Sto lat
3 lata temu
Jasne, najlepiej niech dzieci w zimie chodzą o 8.00 po ciemku do szkoły. Gratuluję pomysłu utrzymania czasu letniego przez cały rok.
xyz
3 lata temu
Zmiana czasu z zimowego na letni i odwrotnie to na dzień dzisiejszy bezpodstawna niczym niepoparta głupota i najwyższy CZAS z nią skończyć.
bECOTCPT