Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
data
26.03.2020 18:18

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

W Polsce zmiana czasu następuje dwa razy w roku. Zbliża się zmiana czasu z zimowego na letni. Podpowiadamy, kiedy dokładnie trzeba przestawić zegarki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)
Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki? (Fot: public domain)

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Sam czas zimowy obowiązuje w naszym kraju przez 5 miesięcy - letni 7 miesięcy. Ostatnia niedziela marca stanowi tym samym moment zmiany czasu z zimowego. Tego dnia przestawiamy wskazówki zegarów z 2:00 na 3:00. W tym roku będzie to w nocy z 28 na 29 marca.

Obejrzyj: Zmiana czasu. Kiedy po raz ostatni przestawimy zegarki?

Przypomnijmy przy okazji, że w marcu zeszłego roku Parlament Europejski zagłosował "za" za zniesieniem zmiany czasu. Europosłowie chcieli, by zmiana czasu w ostatnią niedzielę marca 2021 r. była ostatnią zmianą w tych krajach UE, które wybiorą na stałe czas letni. Te, które wolą zachować czas zimowy, mogłyby zmienić wskazówki zegara po raz ostatni w ostatnią niedzielę października 2021 roku.

Zmiana czasu brana jest pod lupę na stronie Głównego Urzędu Miar. Znajduje się tam podsumowanie jej wad i zalet. Wśród głównych argumentów za porzuceniem zmiany czasu wymienia się rozwój społeczeństwa oraz postępującą elektryfikację, które sprawiają, że przepisy o przestawianiu zegarków uznawane stały się zbędne, wręcz archaiczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-03-2020

MirekTeraz mamy czas normalny a nie zimowy , który przez lata był nienaruszalny

Rozwiń komentarze (1)