Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
CHE
|

Zmiana czasu 2021. Rosjanie mają farta. Pośpią o godzinę dłużej

10
Podziel się

W nocy z soboty na niedzielę przestawiliśmy zegarki z godziny 2 na 3. Robimy to dwa razy do roku, jednak nie wszyscy skaczą z tego powodu z radości. Wszystko przez to, że przejście na czas letni jest związane z utratą jednej godziny w ciągu doby.

Zmiana czasu 2021. Rosjanie mają farta. Pośpią o godzinę dłużej
Zmiana czasu 2021. Wskazówki zegarów znów pójdą w ruch (East News, Piotr Kamionka)
bDZRYLqt

Wiosenna zmiana czasu. Kiedy przestawić zegarki?

Już 21 marca rozpoczęła się astronomiczna wiosna.

bDZRYLqv

Sam termin zmiany czasu jest uregulowany odpowiednimi przepisami. Przejście na czas letni nastąpiło 28 marca 2021. W nocy - dokładnie o 2:00 - zmieniliśmy czas, przestawiając zegarki o godzinę do przodu. Śpimy o godzinę krócej, a doba jest krótsza - zamiast 24 będzie miała 23 godziny.

Czy będzie to ostatnia zmiana czasu?

Rozmowy o tym, czy zrezygnować ze zmiany czasu, czy nie, trwają na szczeblu unijnym już od dawna. Większość mieszkańców UE już opowiedziała się za rezygnacją z przestawiania zegarków dwa razy do roku. W 2021 miała nastąpić ostatnia zmiana czasu, jednak żadne konkretne decyzje jeszcze nie zapadły. Ale wszystko przed nami.

Krajem, który zrezygnował już ze zmiany czasu, jest Rosja. W 2014 roku tamtejsze władze postanowiły przejść na stałe na czas zimowy, dlatego Rosjanie nie muszą przestawać zegarków. Nie dotyczą ich też negatywne konsekwencje związane ze zmianą czasu na letni, tj. krótsza doba, problemy ze snem, senność w ciągu dnia, rozkojarzenie i zmęczenie.

bDZRYLqB
Zobacz także: Skandynawia swoje, Polska swoje. Zmiana czasu nadal budzi kontrowersje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZRYLqW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Marek59
2 miesiące temu
Gdyby jakiś specjalista pofatygował się, aby wytłumaczyć społeczeństwu jakie ogromne korzyści dla przemysłu daje taka zmiana czasu, nie byłoby tylu krytycznych komentarzy. Jestem energetykiem i proszę mi wierzyć, że zmiany czasu mają ogromny sens.
zzz
2 miesiące temu
Czy autor w ogóle wie na czym polega zmiana czasu. Ok, doba jest krótsza, ale tylko w tym jednym dniu zmiany czasu. No i odzyskujemy tę godzinę przy zmianie na czas zimowy (fajnie się budzić zimą, jak nie jest ciemno, prawda?). Przez inne dni w roku doby są takie same (24h), ale my mamy w czasie letnim dłużej słońce (później zachodzi). Czy to takie fajne mieć krótsze wieczory latem? Rano i tak się robi jasno o 5 rano jak wszyscy śpią więc ta ucięta godzina rano tak nie szkodzi. Pomyślcie trochę.
rakieta
2 miesiące temu
Ruskie zegarki chodzą najszybciej .
bDZRYLqX
sje,rhv
2 miesiące temu
Unia nic co dobrze i dla obywateli nie jest w stanie zrobić,zajmą sie krzywizną banana czy emigrantami bo im bieda a europe mają w dupie.Eurokouchoz
RPawłowski
2 miesiące temu
Rosjanie nie mają farta. Mają MĄDREGO Prezydenta