Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Zmiana klimatu uderza w rolnictwo. Ekspert tłumaczy, co nas czeka

- Są na ten temat raporty naukowe, Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa, Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu i w zasadzie wygląda na to, że prowadzenie polityki rolnej, którą w tej chwili prowadzimy, w ciągu 30-40 lat doprowadzi do tego, że znaczna część ludzi na planecie już nie będzie mogła być wyżywiona - mówił w programie Newsroom WP prof. Szymon Malinowski, fizyk atmosfery z Uniwersytetu Warszawskiego. - Spada żyzność gleb, te gleby są wywiewane latem, gdy jest susza, spłukiwane teraz, kiedy mamy gwałtowne opady, korzystamy ze sztucznych nawozów, które powodują wiele problemów w dłuższym okresie czasu. Kryzys klimatyczny to jest w zasadzie kryzys wszystkiego. To nie jest tylko kryzys związany z tym, że spadnie nam trochę więcej wody - komentował ekspert.

KOMENTARZE
(38)
emeryt
4 lata temu
Najlepiej by było , jakby połowa ludzkości wymarła.
DupaJasiu
4 lata temu
Kolejny pseudo expert co o rolnictwie nie ma pojecia i prognozuje co bedzie za 30 lat jak nawet na rok czy na miesiac analizy poprawnej nie umnieja zrobic. Takie pierdzielenie w tym roku miala byc susza a w wielu regionach jest prawie powodz. !!!
Nic nie ma zn...
4 lata temu
Jaka by klęska nie była to rolnik i tak odszkodowanie dostanie od Państwa.
babanawsi
4 lata temu
Betonujcie kazdy skrawek podworka.Zero trawy,drzewka,sypcie biale kamyki i metry tkaniny na glebe.Zero pracy,a efekt oplakany.
Lolek
4 lata temu
To niech autor się poświeci i zacznie jeść tylko importowane jedzenie.
...
Następna strona