Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
PRC
|

Zmiany w 500+. Rząd wprowadził nowy termin rozliczeniowy

404
Podziel się

Od 2021 roku zmieniają się terminy składania wniosków o świadczenia z programu Rodzina 500 Plus. Jest to o tyle istotne, że spóźnienie może spowodować, iż rodzice stracą świadczenie.

Zmiany w 500+. Rząd wprowadził nowy termin rozliczeniowy
Minister Marlena Maląg (FORUM)
bDIOsHcl

- Za tydzień, 1 lutego, rusza nowy nabór wniosków - powiedziała Marlena Maląg podczas poniedziałkowego wystąpienia. - Do tej pory wydaliśmy na program 500+ 134 mld zł - zaznaczyła.

Od 2021 zmieniły się okresy rozliczeniowe programu 500+. Będzie trzeba o nich pamiętać. Jeśli się je przegapi, starci się należne pieniądze. Aby tak się nie stało, trzeba złożyć dokumenty najpóźniej do 30 czerwca. Co ważne, im później złożony zostanie wniosek, tym później otrzyma się wypłaty.

Przypomnijmy, że rodzice, którzy kontynuowali pobieranie pieniędzy z programu programu Rodzina 500 Plus, w ubiegłym roku żadnych wniosków składać więc nie musieli. Ostatni okres rozliczeniowy został przez rząd wydłużony (w związku z rozszerzeniem programu).

bDIOsHcn

Tym, którym przyznano świadczenie od 1 października 2019, do końca maja 2021 roku wciąż będą je otrzymywać, ale jeśli do końca kwietnia nie złożą wniosku stracą świadczenie.

Okienko otwiera się już za tydzień. Nabór wniosków składanych drogą elektroniczną ruszy bowiem 1 lutego 2021 roku, natomiast od 1 kwietnia 2021 roku można składać je w sposób tradycyjny. Prawo do 500+ w 2021 roku będzie ustalane na czas od 1 czerwca do 1 maja 2022 roku.

Zobacz także: Waloryzacja 500+. Minister zabrał głos
bDIOsHct

Jeśli wniosek złożymy do 30.04.2021 r., wypłatę otrzymamy do 30.06.2021 r. Jeśli wniosek zostanie złożony do 31.05, to czas na wypłatę wynosi do 31.07. Analogicznie - złożenie wniosku do 30.06 oznacza wypłatę pieniędzy dopiero 31.08.

Dla nowo urodzonych dzieci wnioski składać należy w ciągu 3 miesięcy od dnia urodzenia dziecka, a wówczas 500+ zostanie ustalone od miesiąca urodzenia się dziecka.

Jak zapewnia rząd, mimo kryzysu pieniędzy na to świadczenie nie zabraknie. W budżecie na 2021 rok przeznaczono 41 mld złotych na wypłaty 500+.

bDIOsHcu

Przypomnijmy, że program został wprowadzony w 2016 roku. Początkowo świadczenie przysługiwało tylko na drugie i kolejne dzieci w rodzinie. Od 1 lipca 2019 roku weszła zmiana w programie: świadczenie zaczęto wypłacać także na pierwsze dziecko poniżej 18. roku życia. Jest ono wypłacane na blisko 6,5 mln dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIOsHcO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(404)
Od 89 roku
miesiąc temu
do 2015 roku - mam nadzieję że pamiętacie !? że od 89 roku każdy rząd marnotrawił nasze pieniądze a nie swoje ten rząd dopiero złapał wszystko za pysk i już nie słychać że na coś pieniędzy nie ma. Jak widać TERAZ są na wszystkie potrzeby społeczne i państwowe . Brawo Rząd i Prezydent ! Polska rośnie w siłę dobrego sprawiedliwego i mocnego kraju.
Polka
miesiąc temu
W czym widzicie problem ? są dobrze gospodarowane. 500+ jest świetnym programem. Zatem przypominam, że PO nie chciało dać mi moich pieniędzy. To tak dla przypomnienia :-) ; ( Nie dostajesz to ci gul skacze ;)) -- To pieniądze podatników - tak tylko przypominam... Zgadza się. Ale to rząd rozporządza tymi pieniędzmi, a nie podatnicy. Podatnicy natomiast wybrali rząd. Czy to takie trudne do zrozumienia ?? I to są pieniądze wreszcie dobrze wydawane, bo wracaj skąd przyszły. Tylko transfer bezpośredni ma sens... Nie likwidować, a odliczać od podatków. Wychodznie dzici to koszty. A jak ktos chce aby miec przyszłego podatnika za darmoszke , takiego co bedzie pracowal na emertury bezdzietnych to niech zapomni. Aby cos wyjac trzeba cos najpierw wsadzic. Podatki powinny być uzależnione od ilosci czlonków rodziny. Jak ktos jest sam i zarabia 10 000 a jak ktos ma te 10 000 na 5 ludzi w rodzinie to jest inaczej....co nie ? = W takim razie PO-wcy zabierali nasze pieniądze do kieszeni i wmawiali nam, że pieniędzy nie ma i nie będzie !? = Na Zachodzie nikt dzieciom nie wytyka, że państwo wypłaca im pieniądze! To, że podatki płacą obywatele to jasne, jak to, że wybrany przez nich rząd nimi potem dysponuje! Na jedno wychodzi, więc się nie bulwersujcie ! = Gdyby nie nierządy platformy i lewicy od 89 roku już dawno mielibyśmy zarobki na poziomie zachodu, a nie tak jak pracowaliśmy jeszcze 4 lata temu za marne grosze złodziejstwo... Obecni , dbają o ludzi - nasze rodziny i cały kraj - Polskę !!!
Gotyk
miesiąc temu
Zmienic walute na euro bedzie widac gdzie jest Polska. Jak inne panstwa uni pomagaja rodzinom z dziecmi. Sredniowiecze.
bDIOsHcP
podatnik
miesiąc temu
Jestem za jak najdłuższym utrzymaniem tego wsparcia 500 + dzieciom - rodzinom, bo co POprzednie nierządy robiły z moimi podatkami ???? Z tego co się orientuje to bardziej zadłużały nasz kraj, niż ci co teraz rządzący. Kiełbasą wyborcza PO-PSL było podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat i przerzucenie moich OFE do ZUS ???? żeby załatać dziurę budżetową ???? Komu nierząd PO-PSL "oddawał" pieniądze podatników w latach 07-15 skoro nie było programów takich jak 500+ ? tak tylko pytam...
MARTA
miesiąc temu
Przecież żaden rząd nie ma swoich pieniędzy. Wszystkie kraje mają wsparcie dla dzieci ale tylko polski naród ma z tym problem.Jak podatki nie pójdą na dzieci to pójdą na inne wymyślane cele ( nie zawsze przynoszące wymierne korzyści ) Rząd Pis dobrze myśli wprowadzając te 500+ bo wszystkie pieniądze trafiają na rynek i napędzają koniunkturę w gospodarce ( wysoki wzrost ) lepsze życie w przyszłości. Nie którzy piszą " kto dostaje to dostaje" ze musza robic na cudze dzieci. Dobrze ze te cudze dzieci pozniej takim na emerytury beda musieli robic " na cudze emerytury" hipokryzja zazdrosc i prostactwo. -- Ps nie biore 500 plus bo nie mam dzieci ale i nie przeszkadza mi ze z podatkow ida pieniadze na taki dobry cel --- A ja tylko przypominam że zawiść i zazdrość jest przejawem prostactwa...
...
Następna strona