Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PRC
|

Zmiany w 500+. Rząd wprowadził nowy termin rozliczeniowy

406
Podziel się:

Od 2021 roku zmieniają się terminy składania wniosków o świadczenia z programu Rodzina 500 Plus. Jest to o tyle istotne, że spóźnienie może spowodować, iż rodzice stracą świadczenie.

Zmiany w 500+. Rząd wprowadził nowy termin rozliczeniowy
Minister Marlena Maląg (FORUM)

- Za tydzień, 1 lutego, rusza nowy nabór wniosków - powiedziała Marlena Maląg podczas poniedziałkowego wystąpienia. - Do tej pory wydaliśmy na program 500+ 134 mld zł - zaznaczyła.

Od 2021 zmieniły się okresy rozliczeniowe programu 500+. Będzie trzeba o nich pamiętać. Jeśli się je przegapi, starci się należne pieniądze. Aby tak się nie stało, trzeba złożyć dokumenty najpóźniej do 30 czerwca. Co ważne, im później złożony zostanie wniosek, tym później otrzyma się wypłaty.

Przypomnijmy, że rodzice, którzy kontynuowali pobieranie pieniędzy z programu programu Rodzina 500 Plus, w ubiegłym roku żadnych wniosków składać więc nie musieli. Ostatni okres rozliczeniowy został przez rząd wydłużony (w związku z rozszerzeniem programu).

Tym, którym przyznano świadczenie od 1 października 2019, do końca maja 2021 roku wciąż będą je otrzymywać, ale jeśli do końca kwietnia nie złożą wniosku stracą świadczenie.

Okienko otwiera się już za tydzień. Nabór wniosków składanych drogą elektroniczną ruszy bowiem 1 lutego 2021 roku, natomiast od 1 kwietnia 2021 roku można składać je w sposób tradycyjny. Prawo do 500+ w 2021 roku będzie ustalane na czas od 1 czerwca do 1 maja 2022 roku.

Zobacz także: Waloryzacja 500+. Minister zabrał głos

Jeśli wniosek złożymy do 30.04.2021 r., wypłatę otrzymamy do 30.06.2021 r. Jeśli wniosek zostanie złożony do 31.05, to czas na wypłatę wynosi do 31.07. Analogicznie - złożenie wniosku do 30.06 oznacza wypłatę pieniędzy dopiero 31.08.

Dla nowo urodzonych dzieci wnioski składać należy w ciągu 3 miesięcy od dnia urodzenia dziecka, a wówczas 500+ zostanie ustalone od miesiąca urodzenia się dziecka.

Jak zapewnia rząd, mimo kryzysu pieniędzy na to świadczenie nie zabraknie. W budżecie na 2021 rok przeznaczono 41 mld złotych na wypłaty 500+.

Przypomnijmy, że program został wprowadzony w 2016 roku. Początkowo świadczenie przysługiwało tylko na drugie i kolejne dzieci w rodzinie. Od 1 lipca 2019 roku weszła zmiana w programie: świadczenie zaczęto wypłacać także na pierwsze dziecko poniżej 18. roku życia. Jest ono wypłacane na blisko 6,5 mln dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(406)
Polal
3 lata temu
Dosc wspierania 500.Plus mlodzi zdrowi niech ida fo pracy , z czego beda mieli emerytury? Kiedy 500 Plus dla emerytow ?
Polal
3 lata temu
Dosc wspierania 500.Plus mlodzi zdrowi niech ida fo pracy , z czego beda mieli emerytury? Kiedy 500 Plus dla emerytow ?
Michal
3 lata temu
To jest nienormalne. W Niemczech skladasz wniosek na kindergeld i jesli jest rozpatrzony pozytywnie to nic cie wiecej nie obchodzi. Otrzymujesz pieniadze, az nie zglosisz np. wyprowadzki z kraju. Nie wiem, czy w Polsce ludzie maja az tyle czasu, zeby zajmowac sie tym co roku ? Po co wnioskowac ponownie ? Skoro ktos wnioskowal raz to wiadomo, ze chce pobierac. A jeli juz nie chce to niech zglosi i koniec. Nie rozumiem tego kompletnie. Przeciez te wnioski co roku musi ktos przerobic.
Bondziorno
3 lata temu
Ludzie co wy piszecie. Przecież rząd nie ma własnych pieniędzy. Ma pieniądze podatników - czyli nas. Dlaczego rząd nie chcę podać jaki jest faktyczny deficyt. Bo zrobili niezły deficyt w budżecie... Ja wam powiem tylko tyle. Cieszcie się póki możecie. Bo na razie za te programy społeczne płacą Polscy przedsiębiorcy nie wy. Zaraz będziecie musieli oddać to co wzieliście. Tylko patrzeć jak będzie inflacja na wszystkie produkty albo podniesie się podatek VAT który już jest 23% - żebyśmy za jakiś czas nie stali się drugą Grecją w kryzysie....
500+
3 lata temu
Dobrze by było, gdyby te pieniądze rzeczywiście wydane były na potrzeby dzieci a nie ich rodziców. Kazda rodzina ma tyle dzieci na ile się zdecyduje, przecież same z kapusty nie wyskakują. Natomiast pieniądze z programu 500+ biorą w dużej przewadze osoby które o ironio losu, nie pracuja bądz pracują, ale ukrywają swoje dochody a co za tym idzie, nie płacą podatków. Więc chyba są ostatnimi osobami, które powinny się wypowiadać na temat płacenia podatków, ich wysokości oraz przeznaczenia.
...
Następna strona