Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w prawie budowlanym. Będzie mniej formalności

27
Podziel się:

Sejm uchwalił nowelizacje prawa budowlanego i ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów. Nowe przepisy mają ułatwić legalizację samowoli budowlanej.

Zmiany w prawie budowlanym.
Zmiany w prawie budowlanym. (WP.PL, Jacek Bereźnicki)
bEUwyuZh

Nowelizacja prawa budowlanego ma uprościć przepisy i ograniczyć biurokrację. Zmniejszeniu ulegnie liczba dokumentów, potrzebnych do rozpoczęcia budowy.

Projekt budowlany będzie się składał z trzech części: projektu zagospodarowania działki lub terenu, projektu architektoniczno - budowlanego i projektu technicznego.

Aby uzyskać pozwolenie, dokumenty będzie trzeba złożyć w 3, a nie jak do tej pory w 4 egzemplarzach. Co więcej, projekt techniczny będzie składany dopiero z wnioskiem o udzielenie pozwolenia na użytkowanie albo ze zgłoszeniem zakończenia robót.

bEUwyuZj
Zobacz także: Oglądaj też: Bloki z wielkiej płyty. Rząd daje miliardy na remonty

Nowelizacja prawa budowlanego pozwala też na łatwiejsze zalegalizowanie samowoli budowlanej. Budynki starsze niż 20 lat będzie można legalizować bezpłatnie, pod warunkiem przedstawienia ekspertyzy technicznej potwierdzającej możliwość bezpiecznego użytkowania obiektu i geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.

Z kolei nowelizacja ustawy termomodernizacyjnej pozwala administratorom budynków z wielkiej płyty na ubieganie się o zwrot części kosztów ocieplenia budynków.

bEUwyuZp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUwyuZK
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(27)
ja
2 lata temu
Jak na nieruchomościach zarabiać 72% rocznie? – film na https://www.youtube.com/watch?v=t3E-7LaiQwc
ja
2 lata temu
kupując mieszkanie lub dom potrzeba rozsądku i przydaje się kalkulator dla chłodnej kalkulacji żeby nie przepłacić. Najbezpieczniej kupić za gotówkę, ale można też i na kredyt. Wszystko zależy od ceny i lokalizacji. Ważna jest relacja między cenami najmu, a ceną nieruchomości. Ludzie często przepłacają, a potem płaczą, że mają wysokie raty. Jak nie przepłacić? Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emeryt.ura nie jest Ci potrz.ebna. Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzie zobaczyli jak można budować swój majątek dzięki m.in. inwestowaniu w nieruchomości, ale tez jak osiągnąć wolność finansową.
ZLAPKURIERA
2 lata temu
Zawsze liczyły się znajomości u tych świętych krów. Za miast zalegalizować i brać kasę do skarbonki to kombinują każą rozbierać.
bEUwyuZL
brrrr
2 lata temu
pic na wodę fotomontaż , po ostatnich zmianach niby na lepsze jest 2 razy więcej papierów , opłat co wcześniej nie mówiąc o cenach za projekt , materiałów budowlanych , usług - koszmar
Basia
2 lata temu
Od 20 lat to samo, a jak poprawki już wejdą to okazuje się że jednak bardziej zagmatwane.
...
Następna strona