Notowania

gospodarka
26.10.2019 08:17

Zmiany w prawie budowlanym. Ma być łatwiej i szybciej

Komitet Stały Rady Ministrów zatwierdził złożony przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju projekt zmian w prawie budowlanym. Nowe przepisy oznaczają m.in. koniec opłat za wydanie warunków technicznych przyłączenia do sieci wodociągowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Szykują się zmiany w prawie budowlanym. (Fot: Izabela Trzaska)

Zmiany zaproponowane przez resort rozwoju obejmują m.in dokumentację projektu budowlanego. Po wejściu w życie nowych przepisów projekt budowlany będzie się składał z projektu zagospodarowania działki lub terenu, projektu architektoniczno-budowlanego i projektu technicznego.

Projekt techniczny będzie trzeba złożyć razem z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie lub zgłoszeniem zakończenia budowy.

Ważna zmiana dotyczy legalizacji samowoli budowlanych. Procedura będzie uproszczona i bezpłatna, ale tylko jeśli właściciel przedstawi w urzędzie ekspertyzę techniczną potwierdzającą możliwość bezpiecznego użytkowania obiektu.

Oglądaj też: Firma bez szefa. Przyszłość zarządzania?

Nowe przepisy wprowadzają też zakaz pobierania opłat za wydanie warunków technicznych do wykonania przyłącza wodociągowego i kanalizacyjnego.

Co więcej, na przedsiębiorstwa które przedłużają dokonanie podłączenie będą nakładane kary.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, budownictwo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-10-2019

MarekCiągle nowe ułatwienia. Buduje dom. Papierologia to koszmar np. prąd który jest w drodze przy mojej działce robią już 2 rok - w styczniu minie 2 lata … Czytaj całość

26-10-2019

KazimierzI tak się tworzy bezprawie.Usankcjonowanie samowolki zamiast usunięcie obiktu.Banda tworzy przpisy dla siebie

27-10-2019

kowal 1410Mam działkę , wybieram projekt , buduje , sprzątam i zgłaszam dom do odbioru technicznego i ubezpieczenia i zaczynam spokojnie mieszkać ,,,,,,,,,tak … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (76)