Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

ZUS: 15 stycznia upływa termin składania wniosków w sprawie zwolnień ze składek

9
Podziel się:

15 stycznia upływa termin składania wniosków o zwolnienie z obowiązku opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 roku. "To kolejny realizowany przez ZUS ważny etap wsparcia przedsiębiorców dotkniętych pandemią koronawirusa" - podkreśla prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

ZUS: 15 stycznia upływa termin składania wniosków w sprawie zwolnień ze składek
Wszystkie wnioski o zwolnienia ze składek należy przesyłać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS (money.pl, Rafał Parczewski)
bFghvrFN

Tarcza 6.0 rozszerzyła możliwość zwolnienia ze składek za lipiec, sierpień i wrzesień ubiegłego roku na kolejnych przedsiębiorców. Warunkiem jest m.in. spadek przychodu o 75 proc. za pierwszy miesiąc objęty wnioskiem w stosunku do tego samego miesiąca ubiegłego roku. Od 30 grudnia 2020 r. do 15 stycznia 2021 r. wnioski w tej sprawie mogą składać hotele i podobne obiekty zakwaterowania, a także organizatorzy turystyki.

Wszystkie wnioski o zwolnienia ze składek należy przesyłać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Zobacz także: Zobacz także: ZUS bije rekordy. W danych nie widać kryzysu
bFghvrFP

ZUS w komunikacie przypomina, że zwolnienie będzie obejmować także składki opłacone - jeśli przedsiębiorca je opłacił, będzie mógł uzyskać zwrot nadpłaty lub przeznaczyć na przyszłe składki.

"To kolejny realizowany przez ZUS ważny etap wsparcia przedsiębiorców dotkniętych pandemią koronawirusa" - podkreśla prof. Uścińska.

"Od blisko roku realizowane przez nas wsparcie dociera do wielu podmiotów. Łączna pomoc z ZUS sięga ok. 30 mld złotych. Zwolniliśmy ze składek ponad 2 mln firm na ponad 13 mld złotych. Wypłaciliśmy ok. 2,7 mln świadczeń postojowych na ponad 5,3 mld złotych" – wskazuje szefowa Zakładu.

bFghvrFV

Od 30 grudnia ubiegłego roku przedsiębiorcy mogą wnioskować również o zwolnienie z opłacania składek za listopad 2020 r. w ramach najnowszej Tarczy antykryzysowej 6.0. W tym przypadku wnioski można składać do końca stycznia.

Szczegółowe informacje o warunkach wsparcia z Tarczy antykryzysowej 6.0, terminach składania wniosków i konkretnych kodach PKD, które kwalifikują do skorzystania z pomocy, są dostępne na stronie internetowej www.zus.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFghvrGq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(9)
Oszukiwany
rok temu
Tarcza powinna być dla samozatrudnionych i branż, które rzeczywiście nie pracują. Niektórzy za te pieniądze kupują domy, a "cholota" co haruje na te składki co ma? Kolosalne podwyżki cen.
Stanisław
rok temu
Napiszcie proszę jak są rekrutowani orzecznicy , bo tylu wspaniałych , obiektywnych ,bezstronnych fachowców w jednym miejscu .
Waldas
rok temu
Mam spadek 80%, ale nie mam kodu PKD łapiącego się na zwolnienie. Zaopatruje Restauracje, bary, hotele tak dla ścisłości. I nic bo ktoś sobie to tak wymyślił.
bFghvrGr
Tosale
rok temu
💬💬💬Darmowe ogłoszenia - tosale.pl. Dodaj swoje ogłoszenie w jednej z wielu kategorii. Motoryzacja, Nieruchomości, Praca, Usługi.💬💬💬
eeee
rok temu
w listopadzie miałam spadek39% zabrało mi 1 % bo się starałam aby coś urobić, za kare zwolnienie z ZUS mi się nie należy,w Grudniu mam spadek ponad 40% ale nic nie mówią o zwolnieniu restauracji z ZUS, a ja już nie mam z czego płacić.Czy ktoś coś słyszał o zwolnieniu z ZUS za Grudzień. Został tylko 1 dzień.