Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. KKG
|

ZUS: 15 stycznia upływa termin składania wniosków w sprawie zwolnień ze składek

9
Podziel się

15 stycznia upływa termin składania wniosków o zwolnienie z obowiązku opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 roku. "To kolejny realizowany przez ZUS ważny etap wsparcia przedsiębiorców dotkniętych pandemią koronawirusa" - podkreśla prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

ZUS: 15 stycznia upływa termin składania wniosków w sprawie zwolnień ze składek
Wszystkie wnioski o zwolnienia ze składek należy przesyłać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS (money.pl, Rafał Parczewski)
bDBdqNDp

Tarcza 6.0 rozszerzyła możliwość zwolnienia ze składek za lipiec, sierpień i wrzesień ubiegłego roku na kolejnych przedsiębiorców. Warunkiem jest m.in. spadek przychodu o 75 proc. za pierwszy miesiąc objęty wnioskiem w stosunku do tego samego miesiąca ubiegłego roku. Od 30 grudnia 2020 r. do 15 stycznia 2021 r. wnioski w tej sprawie mogą składać hotele i podobne obiekty zakwaterowania, a także organizatorzy turystyki.

Wszystkie wnioski o zwolnienia ze składek należy przesyłać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Zobacz także: Zobacz także: ZUS bije rekordy. W danych nie widać kryzysu
bDBdqNDr

ZUS w komunikacie przypomina, że zwolnienie będzie obejmować także składki opłacone - jeśli przedsiębiorca je opłacił, będzie mógł uzyskać zwrot nadpłaty lub przeznaczyć na przyszłe składki.

"To kolejny realizowany przez ZUS ważny etap wsparcia przedsiębiorców dotkniętych pandemią koronawirusa" - podkreśla prof. Uścińska.

"Od blisko roku realizowane przez nas wsparcie dociera do wielu podmiotów. Łączna pomoc z ZUS sięga ok. 30 mld złotych. Zwolniliśmy ze składek ponad 2 mln firm na ponad 13 mld złotych. Wypłaciliśmy ok. 2,7 mln świadczeń postojowych na ponad 5,3 mld złotych" – wskazuje szefowa Zakładu.

bDBdqNDx

Od 30 grudnia ubiegłego roku przedsiębiorcy mogą wnioskować również o zwolnienie z opłacania składek za listopad 2020 r. w ramach najnowszej Tarczy antykryzysowej 6.0. W tym przypadku wnioski można składać do końca stycznia.

Szczegółowe informacje o warunkach wsparcia z Tarczy antykryzysowej 6.0, terminach składania wniosków i konkretnych kodach PKD, które kwalifikują do skorzystania z pomocy, są dostępne na stronie internetowej www.zus.pl.

bDBdqNDS
Źródło:
KOMENTARZE
(9)
Gocha
2 tyg. temu
co za pis...wskie państwo. Składki zus niedługo będą od wypróżnienia rano. Kiedyś student był ubezpieczony, bo miał rodziców. Dziś od każdej umowy płacimy składki zus. Mój syn, student, podejmuje różne prace, roznoszenie ulotek, mycie szyb i takie tam. Czasem 2-3 razy w miesiącu muszę go zgłaszać i wypisywać z ubezpieczenia zdrowotnego. Skandal.
Uzdrowiony
2 tyg. temu
Zus oszukuje ludzi płacących składki jakim cudem nikogo to nie interesuje ani prokuratura ani sądy ale jak szary człowiek spuzni się ze składka to od razu kary parodia
eeee
2 tyg. temu
w listopadzie miałam spadek39% zabrało mi 1 % bo się starałam aby coś urobić, za kare zwolnienie z ZUS mi się nie należy,w Grudniu mam spadek ponad 40% ale nic nie mówią o zwolnieniu restauracji z ZUS, a ja już nie mam z czego płacić.Czy ktoś coś słyszał o zwolnieniu z ZUS za Grudzień. Został tylko 1 dzień.
bDBdqNDT
Bik
2 tyg. temu
Tarcza 6.0 tarcza 0.2 pogrążyła nowopowstałe firmy które zamknęli 16 października i nie dostały wsparcia!! Taka to jest prawda !!!!!
Kalina
2 tyg. temu
A może by tak zwolnienie z podatków .nieRzad wszystko wykończył .