Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

ZUS się automatyzuje na potęgę. Nie działa po omacku. Zaczęły się konsultacje ze specjalistami

78
Podziel się

Więcej automatyzacji, sprawniejsze załatwianie spraw. ZUS chce zreformować rozliczenia z płatnikami i wypłaty zasiłków. Rozpoczął właśnie konsultacje z producentami oprogramowania kadrowo-płacowego, którzy mają przedstawić swoje pomysły na to, jak najlepiej to przeprowadzić.

ZUS się automatyzuje na potęgę. Nie działa po omacku. Zaczęły się konsultacje ze specjalistami
Prof. Gertruda Uścińska postanowiła się wsłuchać w opinie specjalistów (Flickr, Adam Guz, KPRM)
bDRSNOGd

We wrześniu 2020 r. zarząd Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przyjął 14 programów transformacji systemu zabezpieczenia społecznego oraz ZUS na lata 2021-2023.

Realizacja tych programów wprowadza szereg usprawnień dla przedsiębiorców oraz pozwala na dalszy rozwój e-administracji, m.in. poprzez budowę nowoczesnego e-urzędu, automatyzację procesów, szerszą elektronizację komunikacji i wymiany danych i informacji, a także dalszą integrację systemów i rejestrów organów administracji.

Prezes ZUS chciałaby, aby przyszłe rozwiązania były dostosowane do oczekiwań ekspertów. W związku z tym Zakład rozpoczął konsultacje z producentami oprogramowania kadrowo-płacowego. Pierwsze spotkanie odbyło się 11 marca, zaś w czwartek 8 kwietnia zespół roboczy zebrał się po raz drugi.

bDRSNOGf

Planowane przez ZUS reformy dotyczą m.in. zdjęcia z firm wielu obowiązków i odpowiedzialności związanych z rozliczaniem składek, uproszczenia i automatyzacji wypłaty zasiłków oraz pełną elektronizację w obsłudze firm przez ZUS.

Zobacz także: Szczepionka AstraZeneca. Doktor Cessak szczegółowo wyjaśnił wątpliwości i zdjęciem profesora
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDRSNOGG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(78)
zeba
2 dni temu
ZUS do natychmiastowej likwidacji a nie do automatyzacji
obserwator
2 dni temu
Niech złodzieje zwrócą pieniądze które zabierają i nie zwracają. Mnóstwo ludzi pokrzywdzonych w wyniku złodziejskiego systemu w III RP.
-- DO --
2 dni temu
.. cyfryzacja ZUS sięga plejstocenu, może wreszcie się uda
bDRSNOGH
Gosia
2 dni temu
Zautomatyzować dawno..i na zieloną łąkę wyrzucić większość..ale boją się o swoją pracę ...więc chcą robić rozliczenia za firmy ...a to znaczy...ze księgowe się zwolni..czyli nas
Ass
2 dni temu
Ludzie , pracownik ZUS nie może wysłać emaila do płatnika , od niedawna mogą oddzwaniać na komórki!!!!!!!!ten system nie działa oni liczą ręcznie te przetargi na te systemy to ustawione przez górę , nikt tego nie usprawnia
...
Następna strona