Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
JCK
|

ZUS zakończył waloryzację. Na kontach pojawiło się 164 mld zł

255
Podziel się

Po czerwcowej waloryzacji stany kont ubezpieczonych zawierające składki na ubezpieczenie emerytalne, wzrosły o 5,41 proc. – poinformowała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Kapitał na kontach zwiększył się łącznie o niemal 164 mld zł.

ZUS zakończył waloryzację. Na kontach pojawiło się 164 mld zł
Osobie, która na koniec stycznia tego roku zgromadziła 450 tys. zł, dopisano w czerwcu 24,3 tys. zł (Andrzej Hulimka / Forum, RM, Andrzej Hulimka / Forum)
bErptosB

Co roku 1 czerwca ZUS rozpoczyna waloryzację środków zgromadzonych na kontach i subkontach ubezpieczonych, w tym waloryzację kapitału początkowego. Środki rosną wtedy o określony procent.

Wysokość waloryzacji konta zależy od inflacji i od wzrostu płac i liczby ubezpieczonych z poprzedniego roku. Z kolei waloryzacja subkonta to pochodna dynamiki wzrostu PKB z ostatnich 5 lat.

– W czerwcu stany kont ubezpieczonych, zawierające składki na ubezpieczenie emerytalne, wzrosły o 5,41 proc., a stany subkont wzrosły o 5,23 proc. Łącznie o 163 860 100 735 zł zwiększył się kapitał na kontach ubezpieczonych – przekazała PAP prof. Gertruda Uścińska.

bErptosD
Zobacz także: Zakaz handlu do doprecyzowania. Śniadek: "Tu powinna być zasada: wszyscy albo nikt"

Dla przykładu osobie, która na koniec stycznia tego roku zgromadziła 450 tys. zł, dopisano w czerwcu 24,3 tys. zł. – Jeśli ktoś dotąd zgromadził 850 tys. zł w postaci składek i kapitału początkowego, to dzięki waloryzacji stan konta tej osoby zwiększył się o prawie 46 tys. zł – dodała szefowa ZUS.

ZUS zaznaczył, że w tym roku, tak jak w ubiegłym, zgodnie z ustawą nie będzie akcji wysyłki do ubezpieczonych wersji papierowej informacji. Będzie ona udostępniona w formie elektronicznej na Platformie Usług Elektronicznych.

bErptosJ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErptote
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(255)
Mariokrak
miesiąc temu
Co mnie z tego że ZUS naliczył tyle pieniędzy ? Mnie nic z tego !!! Mają czym płacić byłym politykom, generałom, górnikom i zakonnikom !
Przed Emeryt
miesiąc temu
Bardzo dobrze pamiętam jak Platforma rzadzila ( ,, nierząd ,, ) - bida - nedza , a są jeszcze tacy co nadal na nich glosuja - masakra !!!!!!!!! Wreszcie i nareszcie teraz mamy coraz wyższe zarobki, emerytury i doskonały - świetny Polski rząd . Mam prawie 60 i tez chcę iść na emeryturę i dobrze pożyć ze 20 lat w beztrosce. Brawo Polski rząd - PIS
Maro
miesiąc temu
Ja proponuję wyborców PO zebrać w jakiej części.kraju , odosobnic i niech tam sobie tak rządzą.Budki,Trzaskowskie,Kidawy,Neumany,Nowaki,i Pan Grodzki koperta . By zniknął nawet ten jeden punkt programowy ,,antypis,, Emeryci tylko 2 zł podwyżki, kolejki do urzędów pracy, oraz banery reklamowe ,, pracy oraz pieniędzy nie ma i nie będzie,,.
bErptotf
Anny
miesiąc temu
Teraz , mamy coraz lepiej , dzięki rządom Zjednoczonej Prawicy ( PIS ) A , kiedy koniec POpulistów !? Cała tą peowską mafie wraz z ludźmi którzy nie rozumieją jak działa gospodarka i czym kończy się niekompetencja nierządu , a przede wszystkim tych co dają sie nabrać na populizm wysłać ich na inna planeta, a normalnym - myślącym ludziom dajcie spokojnie żyć.. Bo nie dość że za PIS mega podwyżki , to wciąż coś POpulistom nie pasi !? bo jakieś rozdawnictwo !? PO+PSL to tylko wszystkich skubali bo uważali się za nadzwyczajną kastę i za nierząd trzeba sobie tylko coś odbić, a do tego to jeszcze urządzali się w całej europie... oby ich wszystkich szlak....
Bury
miesiąc temu
Przypomnijcie sobie - Najwięcej się pojawiało na kontach emerytów za rządów SLD, PO i PSL aż 3 zł na miesiąc rewaloryzacja gdyż " pieniądze były gdzieś zakopane " a PiS je odkopał panie Tusk odkopał i pieniądze się znalazły. Za PO było 3-4 zł. dodatku ale kto nie jest emerytem tego nie wie. Teraz za PiS żyje się dobrze, na wszystko wystarcza i jeszcze odkładam. Brawo PiS będę na Was głosować zawsze, znalazły się pieniądze dla ludzi - rodzin - dzieci i emerytów, podwyższono pensje i jeszcze niektórym źle, chyba tym co ukrócili złodziejstwo . Brawo PiS, jeszcze powinien być konfiskowany-egzekwowany majątek złodziejom!
...
Następna strona