Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Zwalnia się miejsce nstatku Bezosa. Pasażer ma "inne plany"

3
Podziel się:

Pasażer, który zapłacił 28 mln dolarów za lot kosmiczny statkiem Jeffa Bezosa nie poleci. Jest zbyt zajęty i ma tego dnia "inne plany".

Zwalnia się miejsce nstatku Bezosa. Pasażer ma "inne plany"
Pasażer, który zapłacił 28 mln dolarów za lot z Bezosem, nie poleci. (Bloomberg via Getty Images, Bloomberg)

Lot statku Blue Origin, z Jeffem Bezosem na pokładzie, zaplanowano na 20 lipca. W podróży miała wziąć udział osoba, która wykupiła miejsce na pokładzie.

Tajemniczy milioner za lot z założycielem Amazona zapłacił 28 mln dolarów. Teraz jednak poinformował, że nie może lecieć, bo jest bardzo zajęty.

W jego miejsce Bezos zabierze na pokład 18-letniego Holendra Olivera Daemiena. Chłopak zostanie jednocześnie najmłodszą osobą, która kiedykolwiek poleciała w kosmos.

Zobacz także: Odmowa urlopu. Kiedy pracodawca może tak zrobić? Ekspert wyjaśnia

Jednocześnie data lotu prawdopodobnie zostanie przełożona na późniejszy termin.

Jeff Bezos, założyciel i były szef Amazona, jest najbogatszym człowiekiem na planecie. Jest także faworytem w wyścigu miliarderów o pierwszeństwo w przestrzeni kosmicznej.

Po piętach depczą mi Richard Branson i Elon Musk, którzy także szykują się do załogowych lotów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
łolek
2 lata temu
Wiele osób na świecie nie ma wody, pożywienia, dachu nad głową a "te" kosmicznie bogate barany zaspokajają swoje nieziemskie zachcianki, pracownikom płacą jakieś grosze, latają w kosmos i oczekują podziwu. 28 mln dolarów za lot - może ktoś wie ile to byłoby studni w Afryce???
mar
2 lata temu
Ile setek ton toksycznego paliwa spali ta rakieta? Gdzie ślad węglowy? Czy ten lot da coś nauce... nic. Tylko zaspokoi próżność jednego człowieka.
Tomi😠
2 lata temu
Takie marnotrawstwo, pieniędzy powinno być zkazane, kosmosu im się chce chol... Jasna, może wydać na faktyczną ochronę klimatu, nawet bogaczy klimat dotyczy bo mogą barany kiedyś niemieć gdzie wylądować, paniał?