Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Zwolnienia w Tesco. NSZZ Solidarność pokazuje pismo

15
Podziel się

Od 19 września 2019 r. rozpoczynają się dwudziestodniowe konsultacje zwolnień grupowych pomiędzy przedstawicielami pracodawcy a związowcami.

Ponad 2 tys. osób zatrudnionych w Tesco ma stracić pracę do końca stycznia.
Ponad 2 tys. osób zatrudnionych w Tesco ma stracić pracę do końca stycznia. (WP.PL)
bDAzmydN

Ponad 2 tys. osób zatrudnionych w Tesco ma stracić pracę. Od miesięcy trwają konsultacje między działającymi w spółce związkami zawodowymi, a pracodawcą. Ostatnie rozmowy nie przyniosły porozumienia.

Teraz do NSZZ Solidarność trafia pismo informujące o "zamiarze rozwiązania umów o pracę z przyczyn niedotyczących pracowników".

bDAzmydP

"W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy poniższe pismo, w związku z tym od 19 września 2019 r. rozpoczynają się dwudziestodniowe konsultacje zwolnień grupowych pomiędzy Przedstawicielami Pracodawcy a Związkami Zawodowymi działającymi w Tesco Polska" - napisał na Facebooku Związek.

Z pisma wynika, że pracę może stracić 1996 pracowników zatrudnionych na stanowiskach podstawowych oraz 121 sprawujących nadzór nad pracownikami.

Zwolnienia mają związek z zamknięciem 5 placówek Tesco w Bydgoszczy, Sosnowcu Zabierzowie oraz dwóch w Warszawie. Przeprowadzone zostaną między 10 października a 31 stycznia 2020 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAzmydV
bDAzmyeq
KOMENTARZE
(15)
Marek
rok temu
Wolny rynek, nie ma zysku nie ma pracy . Dopiero się zacznie. Ale ogólnie w tym dobrobycie jaki teraz mamy to do innej pracy sobie pójdą Ci ludzie. Proste prawda? Czekamy na nowe pomysły rządu .
EWA
rok temu
Pracuje dla Tesco w Anglii i jestem związkowcem. Mogę wam powiedzieć, że Tesco nie zwija się przez PiS tylko przez wewnętrzne problemy organizacyjne i finansowe. Polska nigdy nie była i nie będzie strategicznym miejscem rozwoju tej firmy. Jesteśmy jako naród specyficznym klientem i nie mogą stosować organizacji w angielskim stylu l, która była do teraz. Poza tym w tym roku odchodzi CEO i chciałby dostać swoi 7 milionowy bonus takže tnie koszty wszędzie i na całym świecie. Następny będzie musiał tych wszystkich ludzi zatrudnić, żeby Tesco mogło się rozwijać.
POLAK
rok temu
przecież to był pomysł solidarności i pisu. pozamykać firmy i sklepy
bDAzmyer
ss
rok temu
I jeszcze w Nowym Sączu
Yax
rok temu
Moja znajoma pracuje w Tesco i czeka na zwolnienie grupowe ponieważ ma wiek emerytalny i przechodząc teraz na emeryturę dostanie ,3 mc. odprawę a przy zwolnieniu grupowym 6 mc i spora lud,i takich jest