Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Zwolnienia w Tesco. NSZZ Solidarność pokazuje pismo

15
Podziel się:

Od 19 września 2019 r. rozpoczynają się dwudziestodniowe konsultacje zwolnień grupowych pomiędzy przedstawicielami pracodawcy a związowcami.

Ponad 2 tys. osób zatrudnionych w Tesco ma stracić pracę do końca stycznia.
Ponad 2 tys. osób zatrudnionych w Tesco ma stracić pracę do końca stycznia. (WP.PL)

Ponad 2 tys. osób zatrudnionych w Tesco ma stracić pracę. Od miesięcy trwają konsultacje między działającymi w spółce związkami zawodowymi, a pracodawcą. Ostatnie rozmowy nie przyniosły porozumienia.

Teraz do NSZZ Solidarność trafia pismo informujące o "zamiarze rozwiązania umów o pracę z przyczyn niedotyczących pracowników".

"W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy poniższe pismo, w związku z tym od 19 września 2019 r. rozpoczynają się dwudziestodniowe konsultacje zwolnień grupowych pomiędzy Przedstawicielami Pracodawcy a Związkami Zawodowymi działającymi w Tesco Polska" - napisał na Facebooku Związek.

Z pisma wynika, że pracę może stracić 1996 pracowników zatrudnionych na stanowiskach podstawowych oraz 121 sprawujących nadzór nad pracownikami.

Zwolnienia mają związek z zamknięciem 5 placówek Tesco w Bydgoszczy, Sosnowcu Zabierzowie oraz dwóch w Warszawie. Przeprowadzone zostaną między 10 października a 31 stycznia 2020 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
Mikołaj
3 lata temu
za PiS-u będzie tylko coraz gorzej-właśnie tak-a grube, zapasione D. siedzą za 500+
Anią
3 lata temu
To moja ulubiona marka
Ania
3 lata temu
Bardzo lubię tesko
J.d
4 lata temu
Robole o pracę nie muszą się martwić, po prostu mniej upaincow przyjedzie... Nie byłem w Tesco 5-10 lat,towar dziadowski, drogo.
Yax
4 lata temu
Moja znajoma pracuje w Tesco i czeka na zwolnienie grupowe ponieważ ma wiek emerytalny i przechodząc teraz na emeryturę dostanie ,3 mc. odprawę a przy zwolnieniu grupowym 6 mc i spora lud,i takich jest