Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Zwolnienia w TVN. "Największe zmiany już za nami"

90
Podziel się:

"Największe zmiany już za nami" - pisze TVN, odpowiadając na pytania portalu Wirtualnemedia.pl o rozpoczętą w listopadzie redukcję zatrudnienia.

Zwolnienia w TVN. "Największe zmiany już za nami"
Zwolnienia w TVN. (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bEDgOXcl

To, że TVN kończy falę zwolnień nie oznacza, że wszyscy pracownicy mogą być zupełnie spokojni o swoje miejsca pracy.

"Największe zmiany już za nami. Jednak by utrzymać silną pozycję i sprostać wyzwaniom, przed którymi stoją firmy medialne przyszłości, będziemy na bieżąco analizować dostępne zasoby i dostosowywać je do naszych planów rozwoju" - pisze biuro prasowe grupy odpowiadając na pytania serwisu wirtualnemedia.pl.

Redukcja zatrudnienia rozpoczęła się jesienią. Znacznie odchudzono wtedy zespół zarządzający grupą.

bEDgOXcn
Zobacz także: Biznes apeluje do rządu. Marnujemy czas podczas lockdownu?

Firmę dotknęła także fala zwolnień dziennikarzy. Ze stacją pożegnało się przynajmniej kilkanaście osób z zespołu TVN24. Akurat ten kanał notuje świetne wyniki, jego oglądalność rośnie, podobnie jak przychody. Ale to kanał informacyjny, bardzo drogi w utrzymaniu. Dlatego i tę stację zmuszono do oszczędności.

TVN, choć notuje dobre wyniki, musi oszczędzać. Z powodu pandemii firm reklamujące się w telewizji mają mniej pieniędzy, przez co wykupują mniej czasu reklamowego.

bEDgOXct

Oszczędności są też wymuszone przez przegrany przetarg na obsługę reklamową telewizji Puls. Do niedawna jej reklamy obsługiwał dom brokerski TVN Media. Teraz tę rolę przejął Polsat.

Amerykański koncern Discovery, do którego należy grupa TVN, zanotował spadek obrotów, szczególnie na zagranicznych rynkach. Wymusza więc oszczędności na zespołach zarządzających lokalnymi biznesami – a to takich zalicza się TVN.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDgOXcO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(90)
tekla
2 miesiące temu
zwolnili bo nie dali sie sprzedac za reklame szprycy
eryk
3 miesiące temu
Heil Hitler TVN
eryk
3 miesiące temu
Teraz na wupe są same komentarze zachwalające tą anty Polską stację inne są kasowane. Zapomnieli o prowokacji jaką zrobili dziennikarze TNV świętując urodziny Hitlera.
bEDgOXcP
Luka
5 miesięcy temu
TVN lobbuje w Polsce dla swego właściciela, dla środowisk Żydów amerykańskich. To ważne, bo Polacy są negatywnie nastawieni do roszczeń żydowkich i nie rozumieją ich słuszności. Przeciętny widz mógłby reagować negatywnie na roszczenia w sprawie mienia bezspadkowego. Jeszcze kilka lat pracy dziennikarzy i roszczenia będą zaspokajane bez protestów.
Boku
6 miesięcy temu
Zlikwidować tvn
...
Następna strona