Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dziś głosowanie w Senacie

0
Podziel się:

W piątkowy poranek zmienność na rynku walutowym nie jest duża, ale w trakcie dnia zapewne się to zmieni, gdyż dziś po południu czasu polskiego...

Dziś głosowanie w Senacie
bEKJYHYl

W piątkowy poranek zmienność na rynku walutowym nie jest duża, ale w trakcie dnia zapewne się to zmieni, gdyż dziś po południu czasu polskiego amerykanki Senat ma głosować zmiany w systemie podatkowym. Przełożenie na piątek głosowania początkowo było mieszanie odbierane, gdyż rynek obawiał się, czy nie jest to czasem związane z brakiem wystarczającego poparcia na projektu zmian, niemniej teraz notowania USD pozostają relatywnie stabilne. EURUSD notowany jest nieco powyżej 1.19, a USDJPY 112.50. Dzisiejsze wystąpienie Yellen nie powinno wnieść wiele w kwestii przyszłej polityki monetarnej, nico ważniejsze powinny być dane ISM dla sektora przemysłowego, ale zdecydowanie w centrum uwagi znajduje się dzisiejsze głosowanie, które ma potencjał do tego by umocnić USD. Choć w patrząc na momentum wzrostowe w przypadku notowań EURUSD ponowny atak na 1.20 wydaje się kwestią czasu, to jednak niewykluczone, że przed tym zobaczymy jeszcze raz okolice 1.18. W przypadku notowań USDJPY pokonanie oporów na 113 otworzyłoby
natomiast ponownie drogę w kierunku 114.60.

Inwestorzy na Wall Street ciągle pozostają w euforii, a S&P 500 notowany jest już w rejonie 2650 pkt. i niewykluczone, że w sytuacji przegłosowania przez Senat zmian w systemie podatkowym, zobaczymy nawet rajd w kierunku 2700 pkt. Wraz z tym jednak jak indeksy prą na północ wzrastają szanse na częściową realizację zysków, ale nawet i w tym scenariuszu strategia kupowania dołków byłaby zapewne zachowana, tak jak miało to miejsce po środowej przecenie spółek z sektora technologicznego. Siła notowań wspólnej waluty przekłada się na relatywną słabość europejskich parkietów. Niemiecki Dax cały czas ma problem z pokonaniem oporów na 13200 pkt., ale szansą na to jest perspektywa spadku notowań eurodolara w wyniku dzisiejszego głosowania w Senacie.

Oczekiwanie na realizację zysków po wydłużeniu na wczorajszym szczycie OPEC cięć produkcji do końca 2018 roku nie sprawdziło się, mimo tego, że kartel zostawił sobie nawet otwartą furtkę do renegocjowania warunków porozumienia w połowie roku. Notowania WTI zbliżają się w kierunku 58 USD, co jeśli zostanie pokonanie otworzyłoby drogę w kierunku 60 USD.

bEKJYHYn

Wśród publikacji szeregu indeksów PMI szczególną uwagę należy zwracać na te dane, w przypadku których nie były publikowane dane wstępne, jak te z Wielkiej Brytanii, Kanady czy z Polski. Ten ostatni w listopadzie wzrósł do 54.2 pkt. z 53.4 pkt. potwierdzając świetną kondycję polskiej gospodarki, co w połączeniu z lepszymi od oczekiwań danymi o PKB za III kw., czy wzrostem inflacji do 2.5% celu NBP daje szanse na zejście notowań EURPLN w kierunku tegorocznych minimów na 4.15. Za takim scenariuszem przemawia również globalne środowisko i kontynuacja wzrostów na rynku akcyjnym oraz słabość USD, która oddziałuje w kierunku napływu kapitału na rynki wschodzące.

bEKJYHYO
KOMENTARZE
(0)