Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Coraz więcej kredytów, coraz mniejsze odsetki. Nowe dane NBP

8
Podziel się:

Banki w lipcu wypłaciły gospodarstwom domowym odsetki od depozytów w wysokości 840 mln zł, czyli o połowę mniej niż w lipcu rok temu - wynika z najnowszych danych NBP.

Coraz więcej kredytów, coraz mniejsze odsetki. Nowe dane NBP
Coraz więcej kredytów, coraz mniejsze odsetki. Nowe dane NBP. (Adobe Stock)
bELcdTxN

Banki w lipcu 2021 roku wypłaciły gospodarstwom domowym odsetki od depozytów w wysokości 840,4 mln zł wobec 1,68 mld zł w lipcu ubiegłego roku.

Z kolei przedsiębiorstwa otrzymały odsetki w wysokości 12,4 mln zł wobec 90,2 mln zł przed rokiem.

bELcdTxP

Na koniec lipca wartość podaży pieniądza M3 wyniosła 1 894,5 mld zł i była o 18,5 mld zł większa niż w poprzednim miesiącu.

Natomiast łączna wartość depozytów na koniec lipca wyniosła 1 555,8 mld zł. Depozyty gospodarstw domowych rosły wolniej niż przedsiębiorstw.

Zobacz także: Zwyzywał ministra, zdania nie zmienia. "Wyciera sobie twarz 200 mln zł"

Z kolei wartość kredytów na nieruchomości udzielonych przez banki gospodarstwom domowych wzrosła w lipcu w porównaniu z poprzednim miesiącem o 6,46 mld zł i wyniosła 511,66 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELcdTyq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Michał
2 miesiące temu
Byłoby sprawiedliwiej, gdyby kredyty były udzielane wyłącznie z depozytów. Za dodruk banknotów powinna być w kk kara jak za sabotaż na szkodę państwa. Depozyty powinny być oprocentowane na poziomie inflacja + x%, kredyty inflacja + 2x%. Oszczędnością i pracą narody się bogacą. Teraz biednieją oszczędzający i pożyczający, czyli ktoś trzeci zarabia. Nawet wiemy kto. Inflację gaszą podwyżkami płac, te jako koszt nakręcają inflację i tak się to toczy... z górki. Za niedługo będą drukować banknoty w nominałach jak w 1991/92 roku - milion, dwa miliony... a decydenci tej karuzeli zarabiają workami kasy.
Hetman Polny ...
2 miesiące temu
Po WYROKU TSUE W SPRAWIE KREDYTÓW FRANKOWYCH NADAL BANKI NIE WYKONUJĄ ODPISÓW W KSIĘGACH RACHUNKOWYCH?. ENRON BANK SA TRWA
Marklar
2 miesiące temu
Należy użyć słowa niższe, nie mniejsze redaktorzy i redaktorki.
bELcdTyr
Hiperinflacja...
2 miesiące temu
Kredyty dzieki dodrukowi Glapińskiego spłaci inflacja stracą tylko ci co mają oszczędności ale oni nie potrzebują pieniędzy skoro je mają.
victor
2 miesiące temu
..a, procent pozyczki na dom wynosi 4.5%. A my dostalismy pozyczke na nasz dom, 5.5% bo taki byl w dzien zakupu domu...to ewentaulnie jakbysmy wzieli pozyczke na dom to placimy w sumie o 1% mniej jakby nie spojrzec.