Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Drutex. Grażyna Gierszewska walczy o swoje udziały w firmie

113
Podziel się

Ciąg dalszy rodzinnego sporu w firmie Drutex. Prawnicy Grażyny Gierszewskiej zapowiadają, że jeśli zwolnieni pracownicy nie zostaną przywróceni do pracy, sprawa trafi do sądu. - Wyrażam sprzeciw wobec działań mojego małżonka - pisze żona prezesa.

Leszek Gierszewski, prezes Drutexu.
Leszek Gierszewski, prezes Drutexu. (PAP, Marcin Obara)
bErenYRh

Prezes Drutexu Leszek Gierszewski zawiesił w obowiązkach swoją zastępczynię i zarazem córkę Karolinę Dobranowską oraz zwolnił też trzech najbliższych współpracowników, również członków rodziny.

Zdaniem prezesa, w firmie miało dojść do próby wrogiego przejęcia, w którym miała brać udział m.in. córka i żona.

Grażyna Gierszewska zamierza walczyć o swoje udziały w firmie. Jej zdaniem działania męża są niezgodne z prawem.

bErenYRj

- Wyrażam sprzeciw wobec działań mojego małżonka, które dotyczą samodzielnego zarządu majątkiem wspólnym, szczególnie rozporządzania akcjami Drutex S.A.. Wszelkie takie czynności wymagają mojej uprzedniej pisemnej zgody, potwierdzonej notarialnie - pisze Grażyna Gierszewska w oświadczeniu przesłanym do redakcji "Faktu".

Stawka w rodzinnym sporze o prawa do Drutexu jest wysoka. Wspólny majątek Gierszewskich może być wart około miliarda złotych. Firma Drutex jest jednym z największych producentów okien w Europie.

Rodzinny spór o władzę w spółce wybuchł w połowie lutego. Leszek Gierszewski oskarżył córkę i zięcia o próbę wrogiego przejęcia spółki. Wynajął ochroniarzy Krzysztofa Rutkowskiego, by pilnowali wejścia do firmy. Złożył też zawiadomienie do prokuratury.

Zobacz także: Minister finansów prognozuje, kiedy odczujemy spowolnienie gospodarcze
bErenYRp

"Pod nieobecność pana Leszka Gierszewskiego – założyciela i głównego akcjonariusza spółki, który od prawie 35 lat buduje od zera firmę Drutex oraz samodzielnie decyduje o wszystkich istotnych sprawach dotyczących jej rozwoju, podjęto podstępne działania, których celem było usunięcie Pana Prezesa i przejęcie władzy w firmie" - czytamy w oświadczeniu umieszczonym na stronie Druteksu.

"W mojej ocenie Leszek Gierszewski, pod wysoce negatywnym wpływem obecnej, rzeczywistej partnerki życiowej, rozpoczął prowadzenie polityki sprzecznej z żywotnym interesem Drutex S.A., jak i najbliższych członków rodziny, polegającej na usuwaniu ze spółki osób należących do rodziny, profesjonalnie i oddanie dbających o dobro i rozwój spółki" - napisała w swoim oświadczeniu Grażyna Gierszewska, żona prezesa Druteksu i przewodnicząca rady nadzorczej spółki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErenYRK
KOMENTARZE
(113)
michamd
2 lata temu
powiem krótko największe imperial świata zawsze padały przez kobiety np Troja
Miki
2 lata temu
Niech sobie macho buduje biznes od początku z nową partnerką życiową . Pani Grażyno to nie zaszczyt nosić nazwisko zdrajcy .Rozwód , podział majątku i niech sobie koleś zrobi rachunek sumienia.
ŻONA
2 lata temu
dziwnie to brzmi i nie pasuje do definicji małżeństwa . Gdzie honor i godność? Rozwód ,podział majątku, niech firma upada , Dzieci sobie poradzą a i byłej żonie wystarczy na godne życie.
bErenYRL
onto
2 lata temu
Wychodzi na to że gdyby nie majątek żony i pewnie pomoc to nie byłoby za co zakładać firmy.
Jab
2 lata temu
Wychodzi na to że pan Gierszewski ma nową rodzinę i nowe wobec niej zobowiązania .
...
Następna strona