Notowania

Drutex. Grażyna Gierszewska walczy o swoje udziały w firmie

Ciąg dalszy rodzinnego sporu w firmie Drutex. Prawnicy Grażyny Gierszewskiej zapowiadają, że jeśli zwolnieni pracownicy nie zostaną przywróceni do pracy, sprawa trafi do sądu. - Wyrażam sprzeciw wobec działań mojego małżonka - pisze żona prezesa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Leszek Gierszewski, prezes Drutexu. (Fot: Marcin Obara)

Prezes Drutexu Leszek Gierszewski zawiesił w obowiązkach swoją zastępczynię i zarazem córkę Karolinę Dobranowską oraz zwolnił też trzech najbliższych współpracowników, również członków rodziny.

Zdaniem prezesa, w firmie miało dojść do próby wrogiego przejęcia, w którym miała brać udział m.in. córka i żona.

Grażyna Gierszewska zamierza walczyć o swoje udziały w firmie. Jej zdaniem działania męża są niezgodne z prawem.

- Wyrażam sprzeciw wobec działań mojego małżonka, które dotyczą samodzielnego zarządu majątkiem wspólnym, szczególnie rozporządzania akcjami Drutex S.A.. Wszelkie takie czynności wymagają mojej uprzedniej pisemnej zgody, potwierdzonej notarialnie - pisze Grażyna Gierszewska w oświadczeniu przesłanym do redakcji "Faktu".

Stawka w rodzinnym sporze o prawa do Drutexu jest wysoka. Wspólny majątek Gierszewskich może być wart około miliarda złotych. Firma Drutex jest jednym z największych producentów okien w Europie.

Rodzinny spór o władzę w spółce wybuchł w połowie lutego. Leszek Gierszewski oskarżył córkę i zięcia o próbę wrogiego przejęcia spółki. Wynajął ochroniarzy Krzysztofa Rutkowskiego, by pilnowali wejścia do firmy. Złożył też zawiadomienie do prokuratury.

Minister finansów prognozuje, kiedy odczujemy spowolnienie gospodarcze

"Pod nieobecność pana Leszka Gierszewskiego – założyciela i głównego akcjonariusza spółki, który od prawie 35 lat buduje od zera firmę Drutex oraz samodzielnie decyduje o wszystkich istotnych sprawach dotyczących jej rozwoju, podjęto podstępne działania, których celem było usunięcie Pana Prezesa i przejęcie władzy w firmie" - czytamy w oświadczeniu umieszczonym na stronie Druteksu.

"W mojej ocenie Leszek Gierszewski, pod wysoce negatywnym wpływem obecnej, rzeczywistej partnerki życiowej, rozpoczął prowadzenie polityki sprzecznej z żywotnym interesem Drutex S.A., jak i najbliższych członków rodziny, polegającej na usuwaniu ze spółki osób należących do rodziny, profesjonalnie i oddanie dbających o dobro i rozwój spółki" - napisała w swoim oświadczeniu Grażyna Gierszewska, żona prezesa Druteksu i przewodnicząca rady nadzorczej spółki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: drutex, grażyna gierszewska, pieniądze, wiadomości, przejęcie drutexu
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-02-2019

EwaPani Gierszewska .....popieramy Panią !!!!!

28-02-2019

avopamiętajcie dzieci są najważniejsze a nie obecne partnerki życiowe. taki mądry a taki głupi

28-02-2019

MoherPiS -A kogo to wszystko obchodzi ? Niech się naparzają ! Ha, ha, ha !!!

Rozwiń komentarze (113)