Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oszczędności
06.06.2020 14:48

Jak oszczędzać pieniądze? Lista skutecznych nawyków

Oszczędzanie pieniędzy może być łatwiejsze niż się wydaje. Kluczem do sukcesu są nawyki. Sprawdź jak oszczędzać pieniądze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)

Oszczędzanie pieniędzy wydaje się trudne. Miesięczna wypłata często przecieka przez palce i niewiele po niej zostaje. Okazuje się jednak, że gospodarowanie pieniędzmi tak, aby wygospodarować oszczędności, wymaga wyrobienia w sobie tylko kilku nawyków.

Oszczędzanie na transporcie

Koszty transportu, zwłaszcza,jeśli codziennie dojeżdżamy do pracy samochodem, mogą być bardzo wysokie. Oszczędzanie pieniędzy warto zacząć od próby zredukowania ich.

To nie oznacza, że należy się od razu przesiąść na rower czy komunikację publiczną (choć dla zdrowia własnego i planety warto!), wystarczy, że dojazdami będziemy się dzielić.

Być może kolega czy koleżanka z pracy mieszka niedaleko i zechce podróżować z nami, dzieląc się jednocześnie kosztami paliwa?

Jadąc w dalszą trasę można zabrać pasażera przy pomocy serwisu BlaBlaCar.

Oszczędzanie na jedzeniu

Obiad na mieście, kawa w drodze do pracy, przekąska w drodze powrotnej. I nagle okazuje się, że w połowie miesiąca portfel świeci pustkami.

Oszczędzając na jedzeniu warto przede wszystkim zrezygnować z częstych wizyt w restauracjach na korzyść gotowania w domu. Do pracy można przecież zrobić sobie kanapki lub danie, które odgrzejemy w biurowej mikrofalówce.

Robiąc zakupy warto też sporządzić dokładną listę, dzięki czemu nie kupimy za dużo. Dodatkowy plus - mniej jedzenia się zmarnuje,

Przed wyjściem na zakupy warto też coś zjeść. Wizyta w sklepie na głodniaka często kończy się zbyt dużymi zakupami.

Oszczędzanie pieniędzy. Zrób przegląd rachunków

Abonament telefoniczny, rachunki za internet, karta na siłownię. Co miesiąc płacimy mnóstwo rachunków. Warto się im przyjrzeć, bo często może się okazać, że są za wysokie.

Umowy z operatorami sieci komórkowych czy telewizji kablowych często zawierają mnóstwo usług, z których nie korzystamy. Po co za nie płacić?

Warto też przejrzeć ofertę konkurencji. Może korzystniej będzie zmienić operatora.

Oszczędzanie małymi kroczkami

No dobrze, udało nam się wygospodarować pewną kwotę. Ale co zrobić, żeby się nie "rozeszła"? Dobrym pomysłem jest odkładanie niewielkiej kwoty co miesiąc, np. 50 czy 100 złotych.

Taką kwotę warto wpłacać na konta oszczędnościowe, które oferują niemal wszystkie banki. Takie konto ma zazwyczaj wyższe oprocentowanie, dzięki czemu nasze oszczędności nie tracą, a nawet zyskują na wartości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: oszczędności, pieniądze, oszczędzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-06-2020

s2134//Taką kwotę warto wpłacać na konta oszczędnościowe, które oferują niemal wszystkie banki. Takie konto ma zazwyczaj wyższe oprocentowanie, dzięki … Czytaj całość

06-06-2020

MagdaW bankach nie da się oszczędzać. Cały czas obniżają oprocentowanie. Lokaty na 6 miesięcy za 0,01 procent.

07-06-2020

oszczędnyW dobie tak dziadoskiego oprocentowania lokat takie artykuły mnie wręcz powalają.

Rozwiń komentarze (4)